Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 26.07.15. | 20:57

Mladi veznjak Anderlechta donio je pobjedu projektilom s 30-ak metara.

Anderlecht je danas u susretu prvog kola Jupiler lige slavio protiv Waasland-Beverena s 3:2, a superpogodak djelo je 18-godišnjeg Yourija Tielemansa.

Primio je loptu an 30-ak metara od gola i nevjerojatnim je udarcem 'proparao' mrežu izgubljenog vratara gostiju Henkineta.

Još se vrti jučerašnji pogodak Mexesa u prijateljskom susretu Intera i Milana, ali ništa manje spektakularan nije ni ovaj belgijskog čuda od djeteta.

No, spomenimo i što se sve događalo do te presudne druge minute sudačke nadoknade.

Domaćini su poveli u 3. minuti preko Gilleta, a samo 30-ak minuta kasnije povisuju vodstvo pogotkom Sylle. No, gosti se 'čupaju' u nastavku utakmice te u 71. i 76 dolaze do rezultatskog egala preko Langila i Vanze.

Anderlecht 3-2 Waasland Beveren All Goals... by sporttvks

Ranije su danas svoj susret odigrali Westrelo i Gent, a sve je završeno podjelom bodova (1:1).

Jupiler, 1. kolo:

Anderlecht – Waasland-Beveren 3:2 (Gillet 3', Sylla 35', Tielemans 90+2'/Langil 71', Vanzo 76')
Westerlo – Gent 1:1 (Aouland 20'/Hassan Saief 45+2')
Charleroi - Mouscron Peruwelz 2:1 (Kebano 18'-11m, Marcq 37'/Dewaest 72'-ag)