Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 05.04.15. | 23:15

Nakon uvjerljivog slavlja Reala nad Granadom (9:1), na red su stigli i nogometaši Barcelone.

Barcelona je na teškom gostovanju u Vigu uspjela savladati momčad Celte s minimalnih 1:0. Pogodak odluke pao je nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Leo Messi, a argentinsku je asistenciju u pogodak pretvorio najviši Jeremy Mathieu.

Katalonski se sastav mučio tijekom cijele utakmice, a u nekoliko su navrata bili vrlo blizu primanja pogotka. Nije to bila utakmica u kojoj je Luis Enrique pošto-poto želio dominirati u posjedu već se odlučio na okomitu igru. Celta je odradila savršen presing tijekom prvih sat vremena utakmice, ali ih je pogodak iz 73. minute u potpunosti dotukao.

Imali su Katalonci prilika i za veće vodstvo, a treba istaknuti veliki promašaj Danija Alvesa, ali i Lionela Messija koji je u jedan na jedan situaciji u potpunosti prebacio okvir protivničkog gola.

Spomenimo i kako je susret s klupe započeo naš Ivan Rakitić, a u igru je ušao osam minuta prije kraja utakmice.

Ovom je pobjedom Barcelona zadržala četiri boda prednosti u odnosu na madridski Real.

Ranije su danas svoje utakmice odigrali Valencia i Villarreal, a derbi četvrte i šeste momčadi završio je bez pobjednika, ali i golova. Ipak, mnogo su raspoloženiji bili na Alfonsu Perezu gdje je domaći Getafe s 2:1 preskočio Deportivo iz La Coruñe.