Reuters

VIDEO Lovren odigrao cijelu utakmicu u tijesnom gostujućem slavlju Lyona

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 28.04.23. | 23:02

Gosti se kući vraćaju s punim plijenom.

U prvoj utakmici 33. kola francuskog nogometnog prvenstva, Lyon je kao gost svladao Strasbourg s 2-1 (2-1).

Bivši hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren odigrao je čitav susret za Lyon, no dvoboj nije započeo dobro za njih. Domaći su poveli golom Sansona već u 15. minuti.

Gol Strasbourga za 1-0 pogledajte OVDJE. (Arenasport)

Ipak, vodstvo nisu dugo zadržali jer je Lyon preokrenuo već do poluvremena preko Lukebe (32) i Caquereta (36). U nastavku utakmice nismo vidjeli nove golove. iako je domaći sastav imao nekoliko ozbiljnih prilika za izjednačenje. U 73. minuti čak su i zabili za izjednačenje, no sudac ga je poništio zbog prekršaja strijelca Habiba Dialla. U prvoj minuti sudačke nadoknade, Lukeba je zaradio drugi žuti karton i Lyon je do kraja utakmice igrao s igračem manje, ali to nije utjecalo na konačan rezultat.

Izjednačujući gol možete pogledati OVDJE. (Arenasport)

Pogodak Lyona za 1-2 možete pogledati OVDJE. (Arenasport)

Ovom pobjedom Lyon je ostao sedmi na ljestvici, ali sada ima 53 boda, kao i šesti Rennes, dok je Strasbourg ostao na 15. mjestu s 32 boda, koliko imaju i 16. Nantes te 17. Brest.

Na vrhu je Paris SG sa 75 bodova, osam manje ima drugi Marseille.