Screenshot Sportklub

VIDEO Livaković primio dva gola u debiju, ali Fener je slavio preokretom

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 17.09.23. | 18:03

Fener je stopostotan nakon četiri odigrana kola

Fenerbahçe je ostao vodeća momčad turskog nogometnog prvenstva nakon pobjede na Antalyasporom 3-2 u 5. kolu Süper lige u kojem je na vratima Žuto-plavih iz Istanbula debitirao Dominik Livaković, koji je kod golova bio nemoćan.

U 31. minuti gosti su poveli nakon protunapada, zabio je Adam Buksa, izbio sam pred Livija koji je bio nemoćan.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena udarcem glavom u svom stilu izjednačio je bosanskohercegovački repreuzentativac Edin Džeko, koji je asistirao Irfanu Canu Kahveciju za 2-1 u 56. minuti, nakon protunapada kojeg je sam začeo.

Ipak, u 64. minuti, nakon pogreške obrane domaćih, Buksa je opalio otprve u bliži Livakovićev kut, dojam je da naš vratar nije mogao obraniti taj snažan i precizan udarac.

Međutim, u 80. minuti Kahveci je asistirao Sebastianu Szymanskom koji je u stilu Alena Halilovića ili Marca Pašalića ljevicom pogodio suprotni kut za pokazalo se kasnije konačnih 3-2.

Pogotke s utakmice pogledajte OVDJE (Sportklub), sažetak OVDJE (Sportklub), a kako su navijači dočekali Livakovića uoči početka utakmice pogledajte OVDJE.

Kasnije u nedjelju derbi kola igraju Trabzonspor – Besiktas.