REUTERS/Marcelo Del Pozo

VIDEO Kraljevskom klubu Kup Kralja!

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 06.05.23. | 23:50

Hrabra Osasuna ipak nije uspjela, Rodrygo je s dva pogotka odlučio finale u Sevilli!

Nogometaši Real Madrida su u finalu Kupa Kralja opravdali ulogu velikog favorita te su rezultatom 2-1 svladali Osasunu.

Kraljevska momčad povela je već u drugoj minuti nakon što je Vinicius Junior kao na motoru prošao proletio pored braniča Osasune pa onda nesebičnom asistencijom uposlio Rodryga koji se specijalizirao za važne pogotke.

Osasuna je prvu pravu priliku propustila u 22.minuti kad je malo pored gola glavom tukao Budimir, dok je samo u prvom poluvremenu Real Madrid imao prilike povećati svoje vodstvo preko Benzeme (25.), Alabe (35.) i Viniciusa Juniora (35.).

Sve pogotke s utakmice pogledajte OVDJE

Svima znano nepisano nogometno pravilo došlo je na naplatuo Los Blancosima u 58.minuti. Torro je sjajno opalio izvana te je zabio za pravu ludnicu među navijačima Osasune.

Njihova nada bila je budna 12 minuta, jer onda je Real Madrid opet stigao do vodstva. I to opet preko Rodryga! Kroos je tukao iz daljine, lopta se odbila do Brazilca, a on nije imao težak posao ‘pogurati’ ju iza leđa Herrere.

Inače, Ante Budimir je kod Osasune bio na terenu do 70.minute, dok je za Real Madrid Luka Modrić igrao od 82.minute. (ri)

Real Madrid - Osasuna 2-1

Strijelci: 1-0 Rodrygo (2., Vinicius Jr.), 1-1 Torro (58.), 2-1 Rodrygo (70.)

Stadion: Estadio de La Cartuja (Sevilla)

Glavni sudac: José María Sánchez Martínez (Lorca)

Žuti kartoni: Militao, Vinicius Jr., Camavinga, Valverde, Courtois (Real Madrid), Moncayola, Garcia, Barja, Ibanez (Osasuna)

Crveni kartoni: /

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Camavinga - Valverde, Tchouameni (od 69. Rüdiger), Kroos (od 82. Modrić) - Rodrygo (od 89. Asensio), Benzema, Vinicius

Osasuna: Herrera - Pena, Hernandez, Garcia (od 75. Pena), Cruz - Moncayola, Torro (od 86. Ibanez), Gomez (od 86. Garcia) - Oroz, Budimir (od 70. Avila), Ezzalzouli (od 75. Barja)