Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 13.09.14. | 18:51

Francuski nogometaš Mathieu Valbuena autor je jednog od najljepših golova ovog vikenda, ali to nije pomoglo njegovom Dinamu da izbjegne poraz kod Zenita.

U derbiju 7. kola ruske Premier lige Valbuena je u 18. minuti doveo svoj Dinamo u vodstvo kod Zenita i to na spektakularan način. Francuski je krilni napadač s ruba šesnaesterca fantastično lobovao domaćeg vratara Lodigina i doveo Dinamo u vodstvo. No, taj potez nije bio dovoljan. Do kraja prvog dijela utakmice Zenit je autogolom Douglasa i pogotkom Aršavina preokrenuo rezultat, a kada je Samba u 82. izjednačio na 2:2, Smolnikov je 7 minuta kasnije postavio konačnih 3:2. Zenit je s ovom pobjedom zadržao maksimalni učinak te sada ima 21 bod iz prvih 7 kola.

U ranije oidgranim utakmicama CSKA je s 2:1 pobijedio Arsenal, a Lokomotiv našeg Vedrana Ćorluke nastavio je s lošim rezultatima – danas su na svojem terenu odigrali tek 1:1 s Mordoviom, a naš je reprezentativac u igri proveo svih 90 minuta.

PREMIER LIGA, 7. KOLO

Subota

CSKA Moskva – Arsenal Tula 2:1 (Natcho 20', Eremenko 78'/Zotov 50')
Lokomotiv Moskva – Mordovia 1:1 (Niasse 69'/Vasin 14')
Zenit St.Petersburg – Dinamo Moskva 3:2 (Douglas 28'-ag, Aršavin 40', Smolnikov 89'/Valbuena 18', Samba 82')
19:00 Rostov – Kazan