Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 14.01.15. | 22:54

Odigrane su tri uzvratne utakmice osmine finala španjolskog Kupa kralja, a plasman među osam najboljih osigurali su Getafe, Villarreal i Athletic Bilbao.

Getafe je bez Brazilca s hrvatskom putovnicom Sammira osigurao četvrtfinale slavivši s 1:0 protiv Almerije. Jedini strijelac bio je Vazquez u 76. minuti. Prva utakmica završila je 1:1.

Villareal je kod Moyesovog Real Sociedada imao 1:0 prednost iz prve utakmice, a u uzbudljivom je uzvratu 'Žuta podmornica' odigrala 2:2, iako je dvaput vodila. Prva je povela u 26. minuti zahvaljujući Moreno, ali je Vela na isteku prvog poluvremena izjednačio na 1:1. U 73. je minuti Giovanni dos Santos zabio za novo vodstvo Villarreala, a Granero samo dvije minute kasnije zabija za 2:2.

Villarreal će za polufinale Kupa igrati protiv Getafea.

Athletic Bilbao je imao lijepu 4:2 prednost protiv Celte Vigo, ali su gosti uspjeli iznenaditi i slaviti autogolom Etxeite i pogotkom iz jedanaesterca Orellana 2:0. No, Athletic se provukao u četvrtfinale gdje ga čeka Malaga.

Kup kralja, uzvratne utakmice osmine finala:

Athletic Bilbao - Celta Vigo 0:2 (Etxeita 49 AG', Orellana 11m 61') ukupan rezultat 4:4
Getafe - Almeria 1:0 (Vazquez 76') ukupan rezultat 2:1
Real Sociedad - Villarreal 2:2 (Vela 45', Granero 75'/Moreno 27', dos Santos 73') ukupan rezultat 2:3