Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 18.12.16. | 17:18

Gledali smo efikasnu utakmicu Napolija i Torina u 17. kolu talijanskog prvenstva.

Napoli je s 5:3 bio bolji od Torina, a čak četiri pogotka djelo je raspoloženog Driesa Mertensa. Belgijac je nastavio sa sjajnim nastupima i potvrđuje da je u odličnoj formi jer je u prošlom kolu protiv Cagliarija utrpao hat-trick. Sedam golova za 140 minuta nogometa, nije loše...

Danas je u razmaku od devet minuta, preciznije od 13. do 22. minute postigao hat-trick za velikih 3:0 i Torino se više nije uspio iščupati. Jedan pogodak je postigao iz penala, kojeg je sam izborio, jedan nakon asistencije Callejona, jedan kada je uhvatio naizgled izgubljenu loptu i činilo se da će stati na hat-tricku. Ali nije, nego je najbolje sačuvao za kraj. Spektakularnim lobom iz teške pozicije je u 80. minuti zabio jedan od najljepših golova ove sezone u europskom nogometu .

Gosti su u drugom poluvremenu uspjeli samo ublažiti poraz. Marko Rog i Ivan Strinić su bili na klupi domaćina. Marcelo Brozović i Ivan Peršić su odigrali svih 90 minuta u gostujućem 1:0 slavlju u gostima kod Sassuola. Interu je osmu pobjedu ove sezone i drugi zaredom osigurao Candreva u 47. minuti.

Serie A, 17. kolo, rezultati:

Sassuolo – Inter 0:1 (Candreva 47')
Chievo – Sampdoria 2:1 (Meggiorini 9', Pellissier 42' 11m/Schick 90+4')
Napoli – Torino 5:3 (Mertens 13', 18' 11m, 22',  80', Chiriches 70'/Belotti 58', Rossettini 76', Falque 84' 11m)
Pescara – Bologna 0:3 (Masina 7', Džemaili 41', Krejči 57' 11m)
Udinese – Crotone 2:0 (Thereau 43', 61')