Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 11.04.16. | 22:33

Prvoplasirana momčad turskog prvenstva Bešiktaš, pobjedom je 'krstila' svoj novi stadion.

Bešiktaš je s 3:2 pobijedio Bursaspor u Istanbulu, ali pobjedu i nova tri boda u utrci za naslovom turskog prvaka, malo su zasjenili neredi navijača ispred nove Vodafone Areni te je vodenim topovima morala intervenirati policija. Navijači Bešiktaša navodno nisu baš prijateljski nastrojeni prema predsjedniku Turske, koji je jučer otvorio stadion pa je to bio dodatni razlog za današnji okršaj.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/5CqC0MO9yiU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Vodafone Arena je kapaciteta 42.000 mjesta i nakon tri godine rekonstrukcije vrijedne 110 milijuna eura, 'niknula' je na poziciji nekadašnjeg stadiona Bešiktaša.

A prvi strijelac pred 41.903 navijača na velebnoj ljepotici bio je Mario Gomez, koji se tako upisao u povijest. Pogodak je postigao u 22. minuti i donio vodstvo domaćinima, ali sreća Bešiktaša nije dugo trajala budući da je Traore šest minuta kasnije izjednačio. Alexis je u drugom poluvremenu donio novo vodstvo domaćinima, Gomez je promašio i penal ali je iz drugog pokušaja popravio pogrešku i povisio na 3:1. Konačan rezultat postavio je Stoch u 71. minuti.

<iframe frameborder="0" width="640" height="360" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x43pe8u" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x43pe8u_all-goals-hd-besiktas-3-2-bursaspor-11-04-2016_sport" target="_blank">All Goals HD - Besiktas 3-2 Bursaspor - 11-04-2016</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/LiG2Fr" target="_blank">LiG2Fr</a></i>

Bešiktaš je na otvaranju svog novog stadiona došao do vrijedne pobjede kojom ima šest bodova više od drugoplasiranog Fenerbahčea. Šest je kola do kraja sezone i istanbulska je momčad sve bliže 14. naslovu u Turskoj...