Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 18.08.15. | 20:10

U prvoj utakmici današnjeg programa četvrtog pretkola Lige prvaka kazahstanska Astana je pred domaćim navijačima s 1:0 pobijedila ciparski APOEL.

Pogodak koji Kazahstance dovodi praktički pred vrata najelitnijeg europskog klupskog natjecanja zabio je Baurzhan Dzholchiev u 14. minuti.

Foxi Kéthévoama je ostao sam na lijevom boku, lijepo se namjestio i odličnim centaršutom poslužio Dzholchieva, koji je glavom zatresao mrežu gostiju.

U nastavku su domaćini zaigrali puno zatvorenije i APOEL je diktirao tempo igre, a iz kontranapada su pokušavali doći do drugog pogotka.

To im se zamalo obilo o glavu u 55. minuti kada je Astiz imao veliku šansu za pogodak nakon lijepog povratnog pasa, ali je uputio loš udarac. Sedam minuta kasnije De Vincenti je sjajno pucao iz slobodnog udarca, ali je lopta proletjela tik uz vratnicu.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao te Astana s prednošću od 1:0 putuje na uzvrat u Nikoziju, koji je na rasporedu 26. kolovoza.

Astana je inače na putu do ove posljednje prepreke za ulazak u Ligu prvaka izbacila Maribor i Helsinki.