REUTERS/Bernadett Szabo

Vida potpisao novi ugovor pa ga dan kasnije ovjerio asistencijom u pobjedi AEK-a

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 13.11.23. | 10:35

Iskusni stoper naplatio je dobre igre ove sezone

Branič hrvatske nogometne reprezentacije Domagoj Vida bio je asistent za drugi pogodak AEK-a koji je u 11. kolu grčkog prvenstva na svom terenu svladao Lamiju sa 3-0 (2-0).

Vida, koji je odigrao čitav susret, dodao je u 36. minuti Arauju koji je povisio na 2-0. Prvi gol je postigao Garcia u 10. minuti, a konačni je rezultat postavio Mantalos iz kaznenog udarca u trećoj minuti nadoknade. AEK je sada drugi sa 24 boda, bod više uz utakmicu manje ima vodeći Panathinaikos.

Asistencija za gol stigla je nakon što je grčki klub objavio kako je Vida potpisao novi ugovor, koji traje do ljeta 2025. godine, uz opciju produljenja na još jednu godinu. Time je AEK na najbolji način honorirao dobre igre Vide u ovojsezoni, u kojoj je dosad odigrao 13 utakmica i zabio tri pogotka.

Jednom je poentirao u prvenstvu, jednom u skupini Europske lige, dok je treći pogodak dobro poznat hrvatskoj publici. Naravno, radi se o golu kojim je Dinamo izbacio iz kvalifikacija za Ligu prvaka. (I.M.)