Trpa i trpa u Kini! Jelavić stigao do 13. pogotka!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 14.10.17. | 21:15

Dobar nastup hrvatskog napadača.

Nikica Jelavić stigao je do brojke od 13 pogodaka za svoj Guizhou Zhicheng. Njegova je momčad izgubila u 27. kolu kineske Super League sa 3:2 od Changchun Yataia, a 32-godišnji hrvatski napadač je u sudačkoj nadoknadi ublažio poraz domaćina.

Changchun Yatai je poveo u 51. minuti i prednost udvostručio u 82. minuti. Osam minuta kasnije, Guizhou smanjuje na 2:1, ali u prvoj minuti sudačke nadoknade Ighalo svojim drugim golom na utakmici otklanja sve dileme oko pobjednika. U šestoj minuti nadoknade, među strijelce se upisao i Jelavić.

Guizhou je to 11. poraz u sezoni, drugi uzastopni i trenutno je na sedmom mjestu ljestvice, sa bodom manje od šestoplasiranog Guangzhou R&F-a. Na vrhu je Guangzhou Evergrande sa 61 bodom.

Super League, 27. kolo:

Guizhou Zhicheng - Changchun Yatai 2:3 (Han Pengfei 90', Jelavić 90+6'/Ighalo 51', 90+1', Yu Rui 82')