Action Images

Tottenham poveo nakon 57 sekundi, ali je domaćin 85 minuta kasnije uspio doći do izjednačenja

Vrijeme Čitanja: 2min | ned. 27.12.20. | 21:47

Na Molineauxu je večeras bilo jako zanimljivo

Nogometaši Wolverhamptona i Tottenhama na Molineauxu su odigrali posljednju utakmicu 15. kola engleske Premier lige. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a pogotke su zabili Tangay Ndombele već u prvoj minuti utakmice za goste te Romain Saiss za domaćina četiri minute prije kraja utakmice.

Utakmice je praktički tek počela, na semaforu je brojka koja označava odigrane minute i dalje pokazivala nulu, ali zato nula nije bila kraj grba gostiju. Domaćin je malo sporije startao, njihovo početno opuštanje kaznili su Davies i Ndombele na način da je lijevi bek Spursa povratnom loptom pronašao Francuza koji s nekih 18 metara snažno tuče, Patricio od velikog broja nogu prekasno vidi loptu, njegova reakcija je zakašnjela pa su tako gosti mogli krenuti sa slavljem - 0:1

Vjerujemo da su mnogi u tom trenutku pomislili kako je pred nama jedan jako zanimljiv i efikasan susret, ali pokazat će se da to baš i neće biti slučaj danas.

Praktički tokom svih 90 minuta gledali smo jedan u svim segmentima izjednačen susret, oba sastava prijetila su uglavnom iz daljine, a tri najizglednije prilike za pogodak kod domaćina imali su Silva, Podence i Neves. U potonja dva pokušaja Lloris je bio siguran, dok je onaj prvi, a ujedno i najbolji, završio u mreži. Nažalost po domaćina, s vanjske strane.

Iako su svi mislili da će utakmica završiti pobjedom gostiju, Saiss je najbolje reagirao na jedan ubačaj iz kornera Rubena Nevesa, izmakao pažnji asistenta prvog pogotka i uspio zabiti pogodak vrijedan boda - 1:1

S ovom remijem Tottenham je ostao na petom mjestu, a vodeći Redsi, koji nakon 15 kola imaju 32 boda, sad Pijetlovima bježe za šest bodova. Hit momčad prvenstva Everton ostao je na drugom mjestu, a ispred Pijetlova ostali su Leicester i Manchester United koje bi Mourinho i ostatak društva već večeras prestigli da su pet minuta dulje zadržali svoju koncentraciju,

U sljedećem kolu, koje starta već sutra (na rasporedu su tri utakmice), Tottenham dočekuje Fulham, dok Vukovi idu na teško gostovanje na Teatar snova.