Tijek utakmice: Hrvatska - Island 2:1

Vrijeme Čitanja: 2min | uto. 26.06.18. | 21:50

Island se bori za drugi krug.

Hrvatska i Island večeras od 20 sati u Rostovu na Donu igraju posljednju utakmicu u skupini. Hrvatska je sigurno prva, samo ju "svjetsko čudo" može baciti na drugo mjesto i u osmini finala igrat će protiv Danske, dok se Island s Argentinom i Nigerijom bori za drugo mjesto u skupini.

Hrvatska kreće u sastavu: Kalinić - Jedvaj, Ćorluka, Ćaleta-Car, Pivarić - Badelj, Kovačić - Pjaca, Modrić, Perišić - Kramarić

ISLAND - HRVATSKA 1:2

Kraj utakmice. Osvojili smo grupu s maksimalnim učinkom! IZVJEŠTAJ

89' - Gooooooooooool! Ivan Perišić zabio za 2:1 Hrvatske.

85' - Perišić iz slobodnjaka malo iznad gola!

81' - Posljednja projena u Hrvatskoj, ulazi Ivan Rakitić umjesto Matea Kovačića.

77' - Evo novog pokušaja Islanđana koji jure po pobjedu.

76' -  Gol! Penal za Island, skrivio ga je Lovren igranjem rukom, a Sigurdsson je siguran i pogodio je za izjednačenje.

74' - Evo i dobar centaršut Pivarića za Kramarića, ali je hrvatski napadač malo zakasnio.

72' - Islanđani su mogli matirati Vatrene iz kontre, ali je Bjarnason lope reagirao i pucao kraj gola.

69' - Ušao je Dejan Lovren umjesto Pjace, Hrvatska sada igra 3-5-2-

65' - Iz igre je izašao Luka Modrić, a u nutra ušao debitant Filip Bradarić.

56' - Island je sada pogodio prečku. Imamo i malo sreće....

55' - Uf, opet prijeti Island nakon male neugodnosti u našem šesnaestercu.

53' - Goooooooooooool! Milan Badelj na asistenciju Pivarića! Bravo, majstore.

50' - Odličan udarac Badelja s 25 metara odsjeo na prečki!

45+2' - Nova prigoda za Island, no Kalinić je odličnom paradom obranio.

45+1' - Velika gužva u našem kaznenom prostoru, dobro je da smo se izvukli.

41' - Probao je sada i Modrić udarcem iz daljine, ali je lopta otišla kraj gola.

40' - Najbolja prigoda na utakmici, Finnbogason pucao kraj gola.

34' - Island sve više stišće, no hrvtaski blok je odbio novi pokušaj.

31' - Gylfi Sigurdsson je probao iz slobodnog udarca kojeg je skrivio Mateo Kovačić, no Kalinić je siguran.

29' - Island je u dva navrata zaprijetio iz kornera, ali ništa opasno po Kalinićev gol.

20' - Hrvatska je puno bolja, korner za Vatrene!

17' - Hrvatska ima 107, a Island samo 26 dodavanja!

14' - Pjaca je dobio žuti karton zbog udaranja suparnika.

8' - Hrvatska dominira, a sada je i prvi puta zaprijetila preko Pjace.

1' Završilo je intoniranje himni, sretno Vatreni!