Reuters

Suparnik Hrvatske u kvalifikacijama kiksao protiv skromnog Cipra

Vrijeme Čitanja: 1min | uto. 28.03.23. | 18:55

Cipar je utakmicu završio s 10 igrača.

Suparnik Hrvatske u kvalifikacijama za Euro 2024, reprezentacija Armenije koja je u prvom kolu izgubila od Turske, danas je u prijateljskoj utakmici remizirala s reprezentacijom Cipra (2:2) koja je svoju grupu kvalifikacija otvorila 0:3 porazom od Škotske.

Cipar je na odmor otišao golom Kara u 43. minuti, da bi Armenija stigla do preokreta golovima 19-godišnjeg Granta Leona Ranosa, inače suigrača našeg Lovre Zvonareka u drugoj momčadi Bayerna. No, Cipar je u 83. izjednačio golom Christofija, a minutu prije isteka 90. Artymatas je zaradio direktni crveni karton, no Armenija nije stigla do pobjede.

Za Cipar je svih 90 minuta odigrao Danilo Špoljarić, porijeklom Hrvat iz Belišća koji je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zaradio žuti karton.

Reprezentacija Armenije u lipnju igra utakmice protiv Walesa u Cardiffu i Latvije u Erevanu, a prvi susret protiv Hrvatske odigrat će 11. rujna.

Armenska nogometna reprezentacijaCiparska nogometna reprezentacijaPrijateljska utakmica