(KRAJ) Azerbajdžan - Hrvatska 1:1

Vrijeme Čitanja: 4min | pon. 09.09.19. | 19:33

Utakmica počinje u 18:00, a tekstualni prijenos utakmice možete pratiti na Germanijaku.

Tijek utakmice:

90+4 KRAJ UTAKMICE. Remi Hrvatske s Azerbajdžanom.

90' Četiri minute sudačke nadoknade.

86' Umjesto danas nevidljivog Ante Rebića ušao je Mislav Oršić, te upisuje svoje prve minute za hrvatsku reprezentaciju.

84' Brekalo se lijepo izborio za udarac izdaleka sa desne strane, no otišlo je visoko preko gola.

83' Opet skoro Khalizade. Došla mu je lopta na ljevicu 6-7 metara od gola nakon centaršuta, no srećom mu nije lopta dobro sjela i odlazi visoko iznad gola.

81' prilika Nazarova s desna pucao nakon pogreške Barišića koji je driblingom izgubio loptu na lijevoj strani blizu našeg gola. Opasno poigravanje.

78' Nakon udarca iz kuta, Rahimov je završio ležeći u kaznenom prostoru domaćina.

76' Ulazi Brekalo umjesto Bartoleca. Sve se karte sad stavljaju na napad.

71' Khalilzade zabio za Azerbajdžan nakon šetnje kroz hrvatsku obranu. Potpuno zasluženo Juričićeva momčad stigla do poravnanja. - 1:1

66' Pogodak Azerbajdžana ponovno je zaustavila zastavica drugog pomoćnog suca. Emeli je bio precizan ali neće biti promjene na semaforu.

60' Dobar udarca Petkovića sa dvadesetak metara odlazi tik uz vrata Balayeva

52' Prvi korner na utakmici za Azerbajdžan izveo je nazarov, ali obrana Vatrenih čisti opasnost.

50' Perišić je dobro ušao u domaći 16-erac, ali je šansa Hrvatske propala.

46' POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME

45+2' KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1' Nazarov je zabio pogodak, ali pomoćni sudac podigao je zastavicu pa na semaforu neće biti promjena.

45' Perišić je probao iz slobodnog udarca, lopta odlazi daleko od gola.

41' Ponovno Niksi! Izvrstan udarac veznjaka CSKA Moskve ali njegov udarac ponovno brani najbolji igrač na terenu Emil Balayev, vratar kazahstanskog Tobola.

40' Nazarov je dugo vukao loptu koja se na kraju odbila do Huseynova koji snažno tuče sa nešto više od 20 metara ali njegov udarac ide visoko preko gola.

38' Petkovićev udarac od bloka odlazi u korner za Hrvatsku.

33' Iz ničega - kontra Azerbajdžana. Sheydaev je prihvatio dubinsku loptu, sjurio se prema vratima Livakovića ali ga je na sreću dostigao Vida pa je njegov udarac iskosa obranio vratar Dinama i hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković. Najbolja dosadašnja prilika za domaći sastav na utakmici.

27' Barišić je potegaoo iz daljine ali lopta odlazi visoko preko gola.

24 Izvrstan udarac Vlašića, ali vratar Balayjev je ponovno siguran. Hrvatska izgleda izvrsno u ovim trenucima

18' Ogromna šansa za domaćine! Nazarov je izvrsno pucao, Livaković još bolje obranio, ali u svakom slučaju zastavica drugog pomoćnog suca bila je u zraku pa tako da je i bio precizan napadač Azerbajdžana pogodak ne bi vrijedio.

17' Dobar ubačaj Vlašića prema Perišiću, ali lopta je malo prejaka pa ju krilni napadač Hrvatske nije uspio dobro zahvatiti.

13' Ponovno ista situacija! Rebić ponovno oči u oči sa vratarem Azerbajdžana ali i ovaj udarac novog igrača Milana nije pronašao put do mreže.

12' Nova velika šansa za Vatrene. Vlašić je izvrsno uposlio Rebića koji je oči u oči sa Balayjevom, ali loše puca pa njegov udarac brani vratar domaćina.

10' Kazneni udarac za Hrvatsku. Petković je u 16-ercu pokušao prebaciti domaćeg braniča, ali lopta ga pogađa u ruku i sudac Scharer nakon par sekundi razmišljanja rukom pokazuje na bijelu točku. Modrić je preuzeo odgovornosti i za svoj rođendan doveo Hrvatsku u vodstvo. - 0:1

7' Slobodni udarac za Hrvatsku. Sa 24 metara tukao je Petković, dobro je tukao napadač Dinama i hrvatske reprezentacije ali lopta od živog zida odlazi u korner.

5' Prva prava prilika na utakmici, Modrić je izvrsno tukao sa dvadesetak metara, lopta je od bloka promijenila smjer, ali vratar Azerbajdžajna je izvrsno intervenirao.

3' Nakon svega 180 sekundi Vida je legao na teren pa je na teren morala ući liječnička ekipa.

1' Počela je utamica u Bakuu, sretno Vatreni!

Uoči utakmice:

17:00 Stigli su sastavi za današnju utakmicu, Dalić ništa ne prepušta slučaju i Jurčevićevu reprezentaciju napada s trenutno najjačim sastavom.

16:30 Na službenom twitter profilu HNS-a izašao je mali podsjetnik kako smo u povijesti igrali protiv Azerbajdžana:

16:15 Domagoj Vida rekao je kako izvrsna partija protiv Slovačke neće značiti apsolutno ništa ukoliko se danas ne pobijedi Azerbajdžan.

16:00 Prije same utakmice A reprezentacije treba pohvaliti i U-19 reprezentaciju u futsalu koja je sa visokih 6:0 pobijedila svoje vršnjake iz Nizozemske

15:55 Evo što je i UEFA na svojoj službenoj stranici objavila uoči ovog susreta:

15:45 Kapetan Vatrenih Luka Modrić danas je proslavio svoj 34. rođendan

15:30 Nikoli Jurčeviću ovo bi mogla biti itekako važna utakmica:

15:15 Ukoliko ste mislili da je današnji suparnik bezopasan, sjetite se što je on napravio Niki Kovaču

15:00 Detaljnu najavu utakmice kao i Dalićeve zamisli pročitajte u nastavku teksta:

(foto:Pixsell)

Hrvatska nogometna reprezentacijaAzerbajdžanazerbajdžanska nogometna reprezentacijaTekstualni prijenos uživoLive