REUTERS/Fabian Bimmer

St. Pauli opet u Bundesligi!

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 12.05.24. | 15:58

Domaćima je bio dovoljan i bod za potvrdu povratka u elitu

Nogometaši Sankt Paulija pridružili su se Holsteinu iz Kiela kao putnici u prvu njemačku ligu sljedeće sezone, klub iz Hamburga je osigutao jedno od prva dva mjesta koja vode u viši rang na kraju sezone 3-1 (1-0) domaćom pobjedom protiv Osnabruecka u pretposljednjem 33. kolu u nedjelju.

Domaćima je bio dovoljan i bod za potvrdu povratka u elitu nakon 13 godina, a poveli su već u 7. minuti golom Afolayana. Isti je igač povisio na 2-0 u 59. minuti da bi Hartel zabio za 3-0 u 68. Konačni rezultat postavio je Kehli u prvoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Kolo prije kraja natjecanja u drugoj ligi Sankt Pauli je na vrhu sa 66 bodova, bod manje ima drugi Holstein, dok je treća Fortuna iz Duesseldorfa sa 60 bodova. Fortuna je osigurala kvalifikacije za prvu ligu protiv 16. momčadi prve lige s obzirom da ima pet bodova više od četvrtog Hamburger SV-a. (Hina)