Reuters

Sport ipak nije rat: SAD se lagano obračunao s Vijetnamom

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 22.07.23. | 10:02

Pobjeda svjetskih prvakinja u niti jednom trenutku nije došla pod znak pitanja.

Prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu nogometašica su odigrale Amerikanke, braniteljice naslova te su u ogledu 1. kola skupine E svladale Vijetnam s 3-0.

Sophia Olivia Smith je u prvom poluvremenu postigla dva pogotka, mrežu suparnica je pogađala u 14. i sedmoj minuti nadoknade prvog dijela. Sjedinjene Američke Države su mogle imati i prednost od tri gola u prvom dijelu, ali u 44. minuti Morgan nije realizirala jedanaesterac.

Konačnih 3-0 postavila je Lindsey Horan golom u 77. minuti. Amerikanke imaju četiri naslova prvakinja u povijesti, što je rekordna brojka, a svjetske prvakinje su bile i na posljednja dva prvenstva.

U ovoj skupini E još se nalaze Nizozemska i Portugal, a njihov međusobni dvoboj je na rasporedu u nedjelju.