Split s tri komada riješio Zagreb i zasjeo na vrh 1. HNL

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 07.08.15. | 22:22

Nogometaši Splita u prvoj su utakmici petog kola 1. HNL s 3:0 u Parku mladeži svladali Zagreb i tako zasjeli na vrh domaćeg prvenstva.

Igrači Zagreba koji su kratko štrajkali zbog kašnjenja plaća, sve su šanse za mogućim iznenađenjem izgubili već u prvih 20 minuta kada su već primili dva gola.

U sedmoj minuti je Antonio Mršić bio precizan iz penala nakon rušenja Dražena Bagarića, a u 18. je Božo Musa zabio autogol poslije slobodnog udarca kada je vratar 'Pjesnika' Dominik Livaković nespretno namjestio odbijanac.

Točku na 'i' stavio je Bagarić u 71. minuti na ubačaj glavom nakon ubacivanja iz kuta postavivši tako konačan rezultat.

Split je tako barem privremeno i uoči sutrašnjeg derbija Dinama i Rijeke izbio na vrh ljestvice domaćeg prvenstva s 11 bodova. Drugoplasirani Dinamo ima tri manje i utakmicu manje, a Istra je na sedam bodova. Ovo je Splitu treća pobjeda ove sezone, a Zagreb je ostao na dnu 1. HNL bez pobjede i skromna dva boda iz pet nastupa.