Reuters
Reuters

Socceroosi razbili Indoneziju i suvereno izborio četvrtfinale

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 28.01.24. | 14:42

Reprezentacija Australije postala je prvi sudionik četvrtfinala tekućeg Azijskog kupa.

Nogometaši Australije svladali su Indoneziju s 4-0 i izborili četvrtfinale turnira. Australci su po dva gola raspodijelili na oba poluvremena. U prvom je Baggott skrenuo loptu u vlastitu mrežu u 12. minuti, a na 2-0 povisio je Martin Boyle u 45.

U nastavku utakmice Australija je dominirala, a konačni rezultat postavljen je u samoj završnici dvoboja, Craig Goodwin, koji je ušao u igru u 87. prvo je u 89. zabio za 3-0, a onda asistirao Souttaru za konačni rezultat.

U kasnijem terminu Tadžikistan našeg Petra Šegrta igra protiv UAE, a Australia će svojeg protivnika u četvrtfinalu saznati u utorak, nakon dvoboja između Saudijske Arabije i Južne Koreje.