Simultanka Greenwooda i Fernandesa, Stanislas posramio Maguirea, a Arsenal rutinski riješio Wolvese

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 04.07.20. | 18:05

Fantastična utakmica na Old Traffordu u kojoj vrhunskih poteza nije nedostajalo.

Manchester United je u svojem domu slavio protiv Bournemoutha rezultatom 5:2, a tokom cijele utakmice gledali smo uistinu fantastičan nogomet.

Prvi su do prednosti stigli gosti u 15. minuti. Stanislas je fantastično prodao „tunel“ braniču od 80 milijuna funti, Harryju Maguireu, nakon čega je jako dobro gađao i zabio pored De Geae koji je „bio“ na toj lopti – 0:1

Domaćin se vraća u igru 14 minuta kasnije. Fernandes je pronašao Greenwooda, a on lijepim udarcem lijevom nogom matirao gostujućeg čuvara mreže za poravnanje rezultata – 1:1

United je u potpunosti preokrenuo rezultat u 35. minuti. Rico je igrao rukom u svojem 16-ercu, a loptu je na bijelu točku stavio Rashford koji je i siguran realizator – 2:1

Neposredno prije odlaska na odmor vidjeli smo još jedan prekrasan pogodak. Ponovno je Fernandes asistirao, ovoga puta je pronašao Martiala na lijevoj strani, koji se lijepo riješio svojeg čuvara i nakon toga još ljepše pogodio same rašlje s vrha 16-erca. Prekrasan pogodak Francuza – 3:1

U nastavku igre, gosti smanjuju nakon svega jedne minute. Kazneni udarac skrivio je Bailly, igrač koji je u igru ušao u nastavku igre, a siguran realizator bio je King – 3:2

Nada gostiju nije dugo trajala. Igrala se 52. minuta, Matić je dodao Greenwoodu, a ovaj mladić maestralnim udarcem matirao Ramsdalea – 4:2

Konačnih rezultat postavljen je u 59. minuti. Dvostruki asistent Bruno Fernandes ovoga se puta upisao u strijelce, a pogodak je zabio tako što je na jako lijep način izveo slobodan udarac koji je bio nekoliko centimetara udaljen linije koja označava kazneni prostor – 5:2

Budući da je u drugoj utakmici odigranoj u ovom terminu (16:00) Leicester na domaćem terenu slavio protiv Crystal Palacea rezultatom 3:0 (Iheanacho 49', Vardy 77', 90'), bodovna razlika između trećeg Leicestera i četvrtog Manchester Uniteda i dalje je ostala tri boda.

Dodajemo za kraj kako su u drugoj utakmici dana Topnici slavili rezultatom 0:2 na gostovanju kod Wolverhamptona. Strijelci pogodaka bili su Saka (43') i Lacazette (86'), a s ova tri boda Topnici su stigli na svega tri boda od svojeg današnjeg protivnika koji i dalje drži šesto mjesto u Premier ligi.

Do kraja današnjeg dana svoje će snage odmjeriti  Chelsea i Watford (21:00).

(foto: Reuters - PETER POWELL)