Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenik autogolom do tri boda i povratka na drugo mjesto

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 27.11.23. | 20:52

Presudio je Marko Putnik

U posljednjem susretu 16. kola Prve nogometne lige, Šibenik je slavio protiv Orijenta s minimalnih 1-0.

Bio je to tvrd dvoboj u kojem je odluka pala autogolom početkom drugog poluvremena. Strijelac jedinog pogotka došao je iz gostujućih redova. Nesretni Marko Putnik skrenuo je u vlastitu mrežu loptu upućenu od strane Ivana Delića i time jedini puta na utakmici matirao Patrika Mohorovića.

Osim postignutog pogotka, Šibenčani su imali dosta prigoda u prvom poluvremenu. Josip Majić nekoliko je puta zaprijetio Mohoroviću, a najbliži zgoditku bio je u 8. minuti kada je zatresao vratnicu. Gosti su prijetili preko Gajzlera i Mršića, ali sve skupa premalo da bi se svladao sigurni Đaković.

Ovom pobjedom Šibenik se vratio na 2. mjesto prvenstvene ljestvice s 33 boda. čak pet manje od vodećeg Zrinskog, dok je Orijent s 12 bodova ostao korak iznad mjesta koje vodi u doigravanje za ostanak. (I.M.)