REUTERS/Andrew Boyers

Saudijci raspucavanjem s bijele točke do sraza s Flamengom

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 04.02.23. | 18:55

U drugom polufinalu će igrati Real Madrid i bolji iz ogleda Seattle Soundersa i Al Ahlyja

Azijski predstavnik na Svjetskom klupskom prvenstvu, saudijski Al Hilal plasirao se u polufinale svladavši u subotu u Rabatu prvaka Afrike Wydad iz Casablance sa 5:3 boljim izvođenjem 11-eraca nakon što je u 120 minuta rezultat bio 1:1.

Wydad je bio nadomak plasmana u polufinale jer je do treće minute sudačke nadoknade drugog poluvremena vodio sa 1:0 golom El Amlouda (52). No, tada je Al Hilal dobio kazneni udarac kojega je Kanno (90+3.-11m) iskoristio za izjednačenje.

Kako u dodatnih pola sata nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju 11-eraca u kojemu je svih pet igrača Al Hilala bilo precizno, dok je prvi izvođač u redovima Wydada Attiyat Allah pogodio vratnicu.

Al Hilal će u polufinalu u utorak u Tangeru igrati protiv prvaka Južne Amerike, brazilskog Flamenga.

U drugom polufinalu u srijedu će u Rabatu igrati europski prvak Real Madrid i bolji iz ogleda sjevernoameričkog prvaka Seattle Soundersa i afričkog doprvaka Al Ahlyja iz Kaira.