Rakitić: Imali smo sreće što smo uopće nastavili igrati! Ovo je žalosno!

Vrijeme Čitanja: 3min | pet. 17.06.16. | 20:49

Ivan Rakitić i Milan Badelj nakon utakmice nisu skrivali razočaranje olako ispuštenom prednosti u susretu protiv Češke.

Što reći, na kraju ćeš ispasti glup štogod rekao. Mislim da smo imali sreće što smo uopće nastavili igrati jer se razmišljalo o prekidu. Spominjalo se da će nas poslati u svlačionice. Nije slučajno da smo morali igrati nekoliko utakmica u kvalifikacijama bez navijača. Žalosno je što ima puno više pravih navijača“, rekao je nakon utakmice za HTV hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, strijelac drugog pogotka za vodstvo 2:0.

> Izgledalo je kao romantična drama sa sretnim završetkom, a pretvorilo se u horor
> FOTO/VIDEO: Hrvatski navijači prekinuli utakmicu pa se međusobno potukli

No, prednost se do kraja istopila. Posebno je loše Hrvatska igrala u posljednjih 20 minuta.

Nije bilo ništa strašno. Oni su imali skok glavom ali nije bilo veće opasnosti. Nakon prekida su se još jednom dignuli. Ne znam je li bio penal ili ne, možda nam se tako nekako htjelo vratiti. Jer nakon ovakvog ponašanja na tribinama nismo niti zaslužili ništa drugo“.

> Tijek utakmice: Hrvatska prokockala 2:0! Češka nakon prekida zbog baklji izjednačila iz penala!

Hrvatsku je poremetio izlazak prve violine Luke Modrića.

Luka je bio odličan i imali smo super kontrolu. Mogli smo zabiti i treći pogodak, ali mislim da možemo biti ponosni kako smo odigrali“.

Slijedi nam Španjolska u utorak.

Vidjet ćemo hoćemo li uopće igrati. Idemo se sada odmoriti i čekati. Bit će jako puno papira koje će nam UEFA pokloniti. Nadamo se da mi koji smo u reprezentaciji možemo ostati“, kazao je Rakitić

> Modrić izgubljen za Španjolsku!
>Čačić: Oni koji su za ovo odgovorni sjede u foteljama, a mi se ovdje sramotimo

Komentar na situaciju s tribina u završnici utakmice nije želio dati Milan Badelj.

Bolje da to sada ne komentiram“.

Dobro je obavio svoj posao i čuvao najboljeg češkog igrača.

Mi smo ga preuzimali, Luka i ja i poslije Kova kad je ušao. Mislim da smo to dosta dobro napravili, a na kraju je sve malo nesretno završilo“.

>Srna: Ovo mi je najteža utakmica u karijeri!
>Perišić: Mi se borimo na terenu, a jedna skupina radi ovakva sranja

Kakav je bio dogovor na poluvremenu na kojem smo vodili 1:0?

Rekli smo da ne stajemo. Znali smo da igramo protiv dobre i kompaktne momčadi, koja igra na isti način 90 minuta, bez obzira na rezultat. Solidno smo ušli u drugo poluvrijeme, zabili smo izuzetno važan pogodak za 2:0, imali nekoliko prilika i poluprilika koje nismo zabili i na kraju nas je to kaznilo“.

Osjetio se i izlazak Modrića.

Kada takav igrač izađe, sigurno da bi to pogodilo i puno veće momčadi od nas i osjetilo se na našoj igri“.

Slijedi nam Španjolska, ali iščekivat ćemo i kaznu UEFA-e.

Malo ste me iznenadili s ovime. U glavi nam je utakmica koja se dogodila, tek ćemo sutra početi razmišljati o kazni i Španjolcima. A na kaznu ne možemo utjecati“, zaključio je Badelj u razgovoru za HTV.

Ivan RakitićMilan BadeljHrvatska nogometna reprezentacijačeška nogometna reprezentacija