Primera: Čop asistent u dramatičnom derbiju začelja

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 22.04.17. | 20:40

Njegov Sporting remizirao je protiv Osasune u derbiju začelja, bilo je 2:2.

U tijeku je i 33. kolo španjolske La Lige.

Malaga je kod kuće svladala Valenciju s 2:0, pogocima Recija u 36. minuti i Ramireza u 40. Villarreal je u posljednjim sekundama porazio Leganes. Bakambu je domaće doveo u vodstvo u 68. minuti, ali Leganes je izjednačio u 90. minuti preko Guerrera. Ipak, Žuta podmornica je stigla do pobjede u drugoj minuti sudačke nadoknade, kada je drugi gol postigao Bakambu za konačnih 2:1.

U ogledu začelja Osasuna je prosula dva nevjerojatno bitna gola prednosti protiv Sportinga iz Gijona, završilo je 2:2. Povela je Osasuna autogolom Merea u 19. minuti, da bi Kodro u 72. zabio za vodstvo 2:0. Međutim Gijon se vratio s dva kasna gola; prvo je Canella u 79. minuti zabio za 2:1, a bod gostima donosi Castro u 81. minuti, na asistenciju našeg Duje Čopa. Osasuna se tako gotovo sigurno oprašta od prvoligaškog društva, zabetonirana na dno ljestvice sa samo 18 bodova. Gijon još ima šanse sa 4 boda zaostatka u odnosu na Leganes na 17. mjestu.