Preporođeni Lukaku i Unitedov specijalist za FA kup donijeli prolaz

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 05.01.19. | 15:45

Nije bilo iznenađenja ni u ostalim utakmicama.

Nogometaši Manchester Uniteda očekivano su nastavili pobjednički niz pod novim trenerom, Ole Gunnarom Solskjaerom. U šesnaestini finala FA kupu, Crveni vragovi su pobijedili drugoligaškog 'davljenika', Reading, rezultatom 2-0.

Poveli su domaćini na Old Traffordu u 22. minuti pogotkom Juana Mate iz kaznenog udarca. Bio je ovo 24 nastup Španjolca u ovom natjecanju u kojemu je skupio 10 golova i 11 asistencija.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">21 - Juan Mata has been directly involved in 21 goals in 24 starts in the FA Cup (10 goals, 11 assists). Specialist. <a href="https://t.co/WB1kgGwrdv">pic.twitter.com/WB1kgGwrdv</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1081535675537723393?ref_src=twsrc%5Etfw">January 5, 2019</a></blockquote>

Pitanje pobjednika rješeno je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Romelu Lukaku je postigao pogodak u trećoj utakmici zaredom. Nakon što je u prethodne dvije ušao s klupe za pričuve, danas je startao od prve minute i na najbolji mogući način odužio se norveškom treneru. Alexis Sanchez mu je odlično podvalio loptu u prostor, a Belgijac je nakon što je zaobišao vratara zabio svoj 13 gol u 14. nastupu u FA kupu. Izgleda da Solskjaer zna što radi.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">13 - Romelu Lukaku has scored 13 goals in his last 14 FA Cup appearances, including netting six in seven for Man Utd. Assured. <a href="https://t.co/hjd7i1LzIu">pic.twitter.com/hjd7i1LzIu</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1081543220105015296?ref_src=twsrc%5Etfw">January 5, 2019</a></blockquote>

West Ham je na Olimpijskom stadionu u Londonu s 2-0 svladao Birmingham. Marko Arnautović doveo je Čekićare u vodstvo već u 2. minuti, ali nepunih 20 minuta kasnije morao je napustiti igru zbog ozljede.

Zamijenio ga je Andy Carroll koji je u sudačkoj nadoknadi utakmice postigao pogodak za konačni rezultat.

U ostalim utakmicama, Brighton je u gostima iznenadio Bournemouth svladavši ih rezultatom 3-1, Burnley je upisao minimalnu pobjedu na svom terenu protiv Barnsleya, dok je WBA istim rezultatom porazio Wigan. Bez pobjednika su završile utakmice između Sheffield Wednesdaya i Lutona te Shrewsburya i Stokea (1-1).

Vrijedi spomenuti da je strijelac za Stoke bio legendarni Peter Crouch koji se u ovom natjecanju prvi put upisao u strijelce u dresu drugoligaškog kluba – nakon 18 godina. U siječnju, sada već daleke, 2001. godine bio je strijelac za Queens Park Rangerse.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="en"><p lang="en" dir="ltr">1 - Peter Crouch has scored his first FA Cup goal for a team outside the top-flight since January 2001, when he scored a brace for QPR against Luton Town. Evergreen. <a href="https://t.co/CX9nVRJPcm">pic.twitter.com/CX9nVRJPcm</a></p>&mdash; OptaJoe (@OptaJoe) <a href="https://twitter.com/OptaJoe/status/1081556837294579713?ref_src=twsrc%5Etfw">January 5, 2019</a></blockquote>