Pobjede AEK-a i PAO-a: Atenski klubovi i dalje poravnati na vrhu

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 26.04.23. | 22:07

Nastavlja se neizvjesno prvenstvo Grčke.

Nogometaši AEK-a i Panathinaikosa nastavili su neizvjesnu borbu za naslov grčkog prvaka nakon što su u susretima 6. kola Lige za prvaka ostvarili pobjede.

AEK je na svom terenu porazio PAOK sa 4:0, dok je Panathinaikos na gostovanju slavio sa 2:0 protiv Volosa, pa su četiri kola prije kraja bodovno izjednačeni.

AEK je pobjedu osigurao već u prvih 25 minuta. Već u desetoj minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Giannis Kargas. U 21. minuti je Steven Zuber zabio za 1:0, a tri minute kasnije Harold Moukoudi je povećao prednost.

U nastavku susreta atenski sastav je zabio još dva gola, a strijelci su bili Levi Garcia (77) i Paulo Fernandes (86).

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za AEK, dok je Dominik Kotarski branio za PAOK.

Panathinaikos je na gostovanju porazio Volos sa 2:0 golovima Fotisa Ioannidisa u 46. minuti, te Andraža Šporara u 65. minuti, a kod oba gola je asistirao Daniel Mancini.

Hrvatski branič Zvonimir Šarlija odigrao je cijeli susret za pobjedničku ekipu.

U trećem susretu ovoga kola Aris je pobijedio Olympiakos sa 2:1. Luis Palma (36) i Bryan Dabo (65) zabili su za Aris, dok je Cedric Bakambu (70-11m) zabio za goste.

AEK i Panathinaikos vode na ljestvici sa po 75 bodova, dok je Olympiakos treći sa 63 boda.

Mnogo toga bit će jasnije u nedjelju kada se u susretu 7. kola na stadionu Apostolos Nikolaidis sastaju Pao i AEK. Ukupno će biti odigrano deset kola Lige za prvaka.