Payet jedva sačuvao glavu Biliću protiv četvrtoligaša! Vragovi se opet mučili

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 21.09.16. | 23:06

Zamalo smo vidjeli novi šok za Slavena Bilića.

Njegov West Ham je u utakmici 1/16 finala engleskog Liga kup imao tek 0:0 protiv četvrtoligaša Accringtona pred domaćim navijačima, a onda se u šestoj minuti sudačke nadoknade ukazao Dimitri Payet, koji je osigurao prolaz u osminu finala ovog natjecanja i spasio glavu Biliću.

Seriju od tri uzastopna poraza je prekinuo Manchester United slavivši kod trećeligaša Northamptona s 3:1, nakon što je na odmoru bilo 1:1, a onda su u drugom poluvremenu Herrera i Rashford donijeli prolaz dalje.

Uspješan je bio i Manchester City koji je u gostima kod Swanseaja bio bolji s 2:1. Domaćini su u sudačkoj nadoknadi ublažili poraz. U prvom poluvremenu su mreže mirovale, a onda su Clichy u 49. i Garcia u 67. minuti donijeli slavlje 'Građanima'.

Uvjerljiv je bio Tottenham, koji je na svom White Hart Laneu s 5:0 deklasirao Gillingham.

Prošli su dalje i Bristol City, Sunderland, Southampton i Hull City, koji je iznenadio Stoke.

Liga kup, 1/16 finala, rezultati:

Fulham – Bristol City 1:2 (Piazon 14'/Wilbraham 45', Abraham 90')
Northampton – Manchester United 1:3 (Revell 42' 11m/Carrick 17', Herrera 68', Rashford 74')
QPR – Sunderland 1:2 (Sandro 60'/McNair 70', 80')
Southampton – Crystal Palace 2:0 (Austin 33' 11m, Hesketh 64')
Swansea – Manchester City 1:2 (Sigurdsson 90+3'/Clichy 49', Garcia 67')
West Ham – Accrington 1:0 (Payet 90+6')
Stoke – Hull 1:2 (Arnautovic 24'/Mason 45', Henriksen 90+1')
Tottenham – Gillingham 5:0 (Eriksen 31', 48', Janssen 51' 11m, Onomah 65', Lamela 68')