PAOK/Facebook

PAOK promašio kazneni udarac, Izraelci pogodili gredu, Hajduk još na 'čekanju'

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 27.07.23. | 20:30

Hajduk čeka boljeg iz dvoboja Grka i Izraelaca koji su odigrali prvi susret u Solunu

Veliki favorit PAOK odigrao je 0-0 s Beitar Jerusalemom na domaćem terenu u prvoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige, tako da će Hajduk morati pričekati još sedam dana kako bi znao s kim će igrati u 3. pretkolu 10. kolovoza na Poljudu.

Izraelci su uspjeli u svom naumu, izvukli jako dobar rezultat, a PAOK nije iskoristio svoje šanse, najveću u prvom dijelu kada nisu iskoristili najstrožu kaznu.

Nije moglo bolje početi za domaćine jer već u 12. minuti PAOK imao kazneni udarac, no nije iskoristio veliku priliku, nije uspio zabiti s bijele točke pa se u redove Grka uvukla nervoza. Nisu uspijevali probiti organizirane Izraelce koji su došli igrati na nulu u sustavu 5-3-2.

Kazneni udarac skrivio Edi Gotliv, na Andriji Živkoviću, no kapetan, Austrijanac Stefan Schwab je pucao, obranio mu je Miguel Silva..

Premda su Grci imali više inicijative i poluprilike, opasno su u 31. minuti zaprijetili gosti kada je Nicolaescu pogodio gredu vrata Dominika Kotarskog, čuvara mreže mlade hrvatske reprezentacije.

U nastavku je također domaćin imao nešto više od igre, ali Izraelci su sačuvali svoja vrata i imaju odličan rezultat za uzvrat u Jeruzalemu koji je na rasporedu idućeg četvrtka. (dku)

PAOK - Beitar Jerusalem 0-0

Solun. Stadion Toumba. Sudac: Balakin (Ukrajina)

PAOK: Kotarski - Kedziora, Troost-Ekong, Michailidis, Baba – Tsingaras (od 71. Soares), Schwab - A. Živković (od 86. Murg), Konstantelias (od 64. Narey), Taison – Brandon (od 71. Samatta). Trener: Razvan Lucescu.

Beitar Jerusalem: Silva - Bitton, Dgani, Gotliv (od 60. Korsia), Krieff, Morozov - Azaria, Ashkenazi, Thomas (od 86. Yona) - Nicolaescu, Shua (od 72. Micha). Trener: Yossi Abukasis.

Žuti kartoni: Taison (PAOK), Gotliv, Bitton, Silva, Azaria, Micha (Beitar)