Paljbe Juvea i Rome, Jurić zaustavio Napoli, večer prekrasnih golova! (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 21.09.16. | 22:44

Efikasno je bilo peto kolo talijanske Serie A, u kojem smo vidjeli ne samo dosta golova, nego i vrlo lijepih pogodaka.

Simone Verdi je u 2:0 pobjedi Bologne nad Sampdorijom zabio spektakularni volej u 45. minuti, koji će konkurirati za najljepši pogodak kola.

Jednako impresivan pogodak zabio je i Rignoni u 2:1 slavlju protiv Sassuola. U 21. minuti je poslije kornera uhvatio volej na rubu šesnaesterca i pospremio projektil u suprotni gornji kut gola gostiju. Doveo je tako Chievo u vodstvo, Defrel je izjednačio sedam minuta kasnije, a domaćinima je pobjedu osigurao Castro u 41. minuti.

Fiorentina je u gostima kod Udinesea odigrala 2:2, a za pravu majstoriju se pobrinuo senegalski napadač Babacar u 30. minuti kada je zabio za izjednačenje 'Viola'. Udinese je u vodstvo doveo Zapata samo četiri minute ranije. Danillo je u 45. minuti ponovno osigurao vodstvo domaćinima, ali je  Bernardeschi u 52. minuti bio precizan s bijele točke za na kraju konačnih 2:2. Milan Badelj i Hrvoje Milić su odigrali cijelu utakmicu, a Nikola Kalinić je u igru ušao u 61. minuti.

Uvjerljivi su bili večeras igrači Juventusa i Rome. 'Stara dama' je s 4:0 pomela Cagliari, a Roma je bila bolja od Crotonea s istim rezultatom, uz dva gola Džeke. Marko Pjaca je za 'Staru damu' ušao u igru u 72. minuti umjesto Dybala, a Mario Mandžukić u 81. minuti umjesto Higuaina i sudjelovao je u akciji kod četvrtog gola, kojeg je u vlastitu mrežu pospremio Ceppitelli.

Inter našeg Ivana Perišića je s 2:0 slavio u gostima kod Empolija na krilima dvostrukog strijelca Icardija. Ivan Jurić i Genoa su odigrali 0:0 s Napolijem, a Marko Rog i Ivan Strinić su bili na klupi gostiju.

Palermo je u 89. minuti osigurao 1:0 pobjedu kod Atalante, a tri boda svojoj momčadi donio je bivši napadač zaprešićkog Intera, Ilija Nestorovski na asistenciju Mate Jajala.

Serie A, peto kolo, rezultati:

Bologna – Sampdoria 2:0 (Verdi 45', Destro 50')
Roma – Crotone 4:0 (El Shaarawy 26', Salah 37', Džeko 48', 57')
Atalanta – Palermo 0:1
Chievo – Sassuolo 2:1 (Rigoni 21', Castro 41'/Defrel 28')
Empoli – Inter 0:2 (Icardi 10', 17')
Genoa – Napoli 0:0
Juventus – Cagliari 4:0 (Rugani 14', Higuain 34', Alves 39', Ceppitelli 84' AG)
Pescara – Torino 0:0
Udinese – Fiorentina 2:2 (Zapata 26', Danilo 45'/Babacar 30', Bernardeschi 52' 11m)