Otvaranje iz snova: Spartak krenuo pobjedom na novom stadionu i dostigao najveće rivale (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 14.09.14. | 13:52

Nakon što je prvih šest kola igrao u gostima, moskovski Spartak konačno je zaigrao pred svojim navijačima na novoj Spartak Areni...

Otvaranje novog Spartakovog doma nije moglo bolje proći. Pred 40 tisuća navijača najtrofejniji ruski klub s 3:1 je svladao gradskog protivnika Torpeda, te se tom pobjedom na drugoj poziciji bodovno izjednačio s najvećim rivalima Dinamom i CSKA-om. Vodeći je i dalje Zenit sa sedam pobjeda u sedam kola!

Spartak je poveo u 34. minuti golom Quincyja Promesa, a isti igrač pogodio je i za 2:0 u 71. minuti. Već u idućem napadu Jurado zabija i treći gol Spartaka, dok se Torpedo zadovoljio tek počasnim zgoditkom Portugalca Vieire u samoj završnici.

PREMIER LIGA, 7. KOLO

Subota

CSKA Moskva – Arsenal Tula 2:1 (Natcho 20', Eremenko 78'/Zotov 50')

Lokomotiv Moskva – Mordovia 1:1 (Niasse 69'/Vasin 14')

Zenit St.Petersburg – Dinamo Moskva 3:2 (Douglas 28'-ag, Aršavin 40', Smolnikov 89'/Valbuena 18', Samba 82')

Rostov – Kazan 1:2 (Grigorjev 9' / Portnjagin 11' i 37')

Nedjelja

Spartak Moskva – Torpedo Moskva 3:1 (Promes 34' i 71', Jurado 72' / H. Vieira 89')

17:00 Krasnodar – Ufa