REUTERS/Aleksandra Szmigiel

Osam golova na Cipru, pobjeda Rakowa, Olimpija iznenadila Ludogorec

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 26.07.23. | 23:22

Odigrani su svi prvi susreti 2. pretkola Lige prvaka.

U prvim susretima 2. pretkola Lige prvaka nogometaši poljskog Rakowa su kod kuće slavili protiv Qarabaga s 3-2, dok je ciparski Aris na svom terenu deklasirao bjeloruski Bate s 6-2.

Poljski prvak Rakow, za koji su cijeli susret odigrali Fran Tudor i Zoran Arsenić, slavio je s 3-2 protiv azerskog prvaka Qarabaga, a do pobjede je došao u 91. minuti golom Nijemca Sonnya Kittela.

Ciparski Aris je s 6-2 nadigrao BATE, a klub iz Limasola je postigao po tri gola u svakom poluvremenu.

Moldovski Šerif je u Tiraspolju golom Marokanca Amine Talala (28) svladao s 1-0 izraelski Maccabi Haifu.

Klaksvik s Farskih otoka je nakon senzacionalnog izbacivanja mađarskog prvaka Ferencvarosa kod kuće odigrao 0-0 sa švedskim Hackenom.

Nogometaši ljubljanske Olimpije u prvom su susretu u bugarskom Razgradu odigrali neriješeno 1-1 s domaćim Ludogorecom. Timi Max Elšnik zabio je za Olimpiju u 14. minuti, a izjednačio je Dominik Jankov u 44. minuti.Hrvatski igrač Ivan Posavec igrao je za goste do 75. minute.

Bude li Olimpija uspješna u ukupnom zbiru oba susreta, suparnik će joj biti bolji iz susreta litavskog Žalgirisa iz Kaunasa i turskog Galatasaraya iz Istanbula.