OCJENE - Hrvatska: ‘Lutalica’ Kramarić vratio Hrvatsku u život, Gvardiol je svjetska klasa!

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 27.11.22. | 19:00

Promatrali smo izbornika Dalića nakon vodstva Kanade, nije paničario već je svojim pristupom vratio Vatrene na pravi kolosijek.

Evo kako smo ocijenili Vatrene, slažete li se?

Dominik LivakovićVratar
<p>Kod gola iz takve blizine nemoćan, to ne bi tri golmana moglo obraniti… Sve ostalo je Livaković odradio školski. Ulijeva sigurnost našoj obrani svakim nastupom. Velika vrijednost ove reprezentacije.</p>
Ocjena
6.5
Josip JuranovićObrana
<p>Olako ga je Davies nadskočio za vodstvo šok na početku utakmice. Trebalo mu je neko vrijeme da se sabere i vrati u utakmicu, a onda se iskupio dodavanjem Livaji za preokret.</p>
Ocjena
6
Dejan LovrenObrana
<p>Još jedna dobra partija stopera. Praktički bez krivog poteza u dvije utakmice.</p>
Ocjena
6.5
Joško GvardiolObrana
<p>Velika zahvala roditeljima Gvardiol što su Hrvatskoj dali stopera koji će biti stup obrane Vatrenih sljedećih 15-ak godina. Imponira zrelost i lakoća s kojom Joško igra ovakve utakmice. Svjetska klasa!</p>
Ocjena
7
Borna SosaObrana
<p>Digao se u odnosu na Maroko, češće je bio u suparničkoj polovici. Njegovi centaršutevi redovito oglašavaju opću opasnost u suparničkim obranama.</p>
Ocjena
6.5
Luka ModrićVezni red
<p>Kapetanski je izvukao momčad iz početne krize. Bodrio je suigrača, usmjeravao ih, bio im primjer… U ovoj utakmici ga je Kovačić konačno malo rasteretio i preuzeo dio zadataka.</p>
Ocjena
7
Marcelo BrozovićVezni red
<p>Na puno višoj razini nego je to bio slučaj u prvoj utakmici s Marokom. Odličnu loptu servirao mu je Kovačić, ali pogodio je Borjana. Pomalo nedorečen…</p>
Ocjena
6
Mateo KovačićVezni red
<p>I on se malo opustio i odvažio. I to se odmah vidjelo na njegovoj igri. Šteta što je Livaja ostao za milimetar kratak nakon sjajnog slaloma u 21. minuti, što Brozović nije zabio. Ovakav Kova treba Hrvatskoj. Velika predstava.</p>
Ocjena
7.5
Andrej KramarićNapad
<p>Klasa. Nepogrešiv instinkt za zabiti gol, noćna mora za svakog vratara. Prvi su mu poništili, pa je dao s lijevog krila, pa s onog desnog u malu mrežicu… Ponovno dokazao da mu pozicija ‘lutalice’ najbolje odgovara. Šteta za priliku u 53. minuti.</p>
Ocjena
8
Marko LivajaNapad
<p>Prvo nije stigao do lopte, potom je sjajno pucao da bi onda uzeo stvar u svoje ruke, zabio za preokret i dao za pravo izborniku što ga je stavio u igru.</p>
Ocjena
7
Ivan PerišićNapad
<p>I on je dizelaški ušao u utakmicu. Trebalo mu je neko vrijeme da postigne radnu temperaturu, a onda je pokazao zašto je senator Vatrenih. Dodavanje Kramariću za izjednačenje i još nekoliko opasnih prilika. Ovo je Perija koji treba Hrvatskoj na SP-u.</p>
Ocjena
6.5
Bruno PetkovićNapad
<p>Od 60. minute umjesto Livaje. Izravno sudjelovao u akciji za četvrti gol, ali i prije toga je vezao kanadske stopere i bio sigurna spona za razvoj naših protunapada.</p>