OCJENE – Hajduk: Nesigurnost u obrani, produktivne dvije minute Nikole Kalinića

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 19.08.22. | 00:57

Kako ste vi vidjeli igru Bijelih?

Hajduk je poražen od Villarreala u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige s 4:2. Znalo se od početka da neće biti lako igrati protiv ovakve momčadi kao što su Španjolci. Dovoljno je malo pogledati u prošlost sve uspjehe koje su postigli u europskim susretima. Kako je rekao Dambrauskas za ovakve utakmice se ne mogu spremiti s videom već samo igranjem protiv njih. Stoga je ova utakmica bila pokazatelj na čemu sve još Hajduk mora raditi da bi se nadogradio na putu kojim želi ići. Villarreal je jednostavno bio puno bolji.

Lovre KalinićVratar
<p>Imao je nekoliko obrana kojima je spriječio pokušaje igrača Villarreala, ali je i primio četiri gola. Kod trećeg gola Villarreala je možda mogao bolje reagirati kad je Morales pretrčao obranu i zabio mu u bliži kut. </p>
Ocjena
5.5
Dino MikanovićObrana
<p>Nesiguran u obrani, a prema naprijed bez učinka. Zavrtio ga je Morales kod izjednačujućeg pogotka Villarreala. Navikli smo na puno bolja njegova izdanja. Izašao iz igre 20 minuta prije kraja.</p>
Ocjena
5
Toni BorevkovićObrana
<p>Vodio je borbu sa španjolskim napadačima, u nekoliko navrata bio i pravovremen. No, u situacijama koje su igrači Villarreala kreirali za gol nije uspijevao.</p>
Ocjena
5.5
Josip ElezObrana
<p>Imao je na trenutke svijetle točke, ali napadači Villarreala bili su prebrzi za njega. Pobjegao mu je i Morales kod trećeg gola. U drugom dijelu pokazao je nešto bolju igru i čistio pred Kalinićem.</p>
Ocjena
5
Dario MelnjakObrana
<p>Gurao je prema naprijed kako zna. Našao se i koji put u šansi, ali bez značajnijeg učinka. Chukwueze je s njegove strane prolazio do asistencije za Moralesa.</p>
Ocjena
5.5
Chidozie AwaziemObrana
<p>Najmanje je pokazao na terenu. U prvom poluvremenu nije se snalazio na poziciji koju mu je dao Dambrauskas. U drugom dijelu imao je svijetle momente, ali opet nedovoljno za nešto više.</p>
Ocjena
5
Lukas GrgićVezni red
<p>Pokušavao je agresivnijim pristupom prekidati napade Villarreala. Ipak, kombinatorika koju su pokazali Španjolci nije bila lagana za pratiti. </p>
Ocjena
5.5
Emir SahitiVezni red
<p>Trošio se dosta u obrani pokušavajućći presjeći dodavanja Španjolaca. Odradio je koliko je mogao protiv dosta jačeg protivnika.</p>
Ocjena
5
Filip KrovinovićVezni red
<p>Nije bio impresioniran snagom Villarreala. Pokazao je uz Biuka danas najviše od hajdukovaca. Pokušao je nekoliko puta iznenaditi Reinu udarcima iz daljine, ali nije bilo veće opasnosti za španjolskog veterana.</p>
Ocjena
5.5
Stipe BiukNapad
<p>Zabio je za rano vodstvo Hajduka. Bio je jedan od najboljih igrača Bijelih na današnjoj utakmici. Posebnu pozornost su mu posvetili Španjolci, a znao im je i pobjeći u nekoliko navrata. Više od jednog gola nije uspio.</p>
Ocjena
6
Marko LivajaNapad
<p>Nije ovo bio njegov dan. Asistirao je na početku sjajno za Biuka, ali nakon toga nije pružao ni blizu onoga što smo navikli gledati od njega. Zabio je i u svoju mrežu, a što je utakmica više odmicala nije uspijevao igrati onako kako zna. Vidio je to i Dambrauskas pa ga je odlučio zamijeniti Nikolom Kalinićem.</p>