Goran Kovacic/PIXSELL

OCJENE – Hajduk: Mlakar okrunio sve što su Kalinić i Livaja radili cijelu utakmicu

Vrijeme Čitanja: 4min | ned. 21.11.21. | 20:22

Splićani su u derbiju opet pokazali individualnu klasu, imali hrabrosti i malo sreće

Lovre Kalinić 7.5

Nekoliko odličnih obrana Hajdukovog kapetana, da je ostalo 2:2 bio bi igrač utakmice, ali ta titula pripada Janu Mlakaru. Kalinić je spasio na početku da Rijeka ne okrene utakmicu na svoj mlin, čuvao je Splićane i u drugom poluvremenu kod udarca Vučkića i Krešića. Pomagao je svojoj momčadi da ima šansu za pobjedu, što se na kraju i dogodilo

Stefan Simić 6

Borbeno izdanje stopera koji je uglavnom držao raspored i dobro se nosio s napadačima domaćih. Možda je mogao pomoći Katiću kod prvog gola Rijeke, ali njegova je krivnja minimalna. Pokušao nekoliko puta krenuti naprijed po desnoj strani, ali osnovne zadatke u obrani dobro je odradio

Nikola Katić 5.5

Igrao u sredini obrane, dobrim dijelom utakmice se uspješno nosio s Drmićem, ali kod oba gola domaćih bio je u središtu pozornosti. Najprije mu je Drmić izmakao iz vida, dobrom ga kretnjom izbacio iz igre što se igraču Katićevog rejtinga ne bi smjelo događati. Kod drugog gola nije imao sreće, podigao je nogu u pogrešnom trenutku i to je bio kazneni udarac, mada ga sigurno nije namjerno skrivio.

Od 80. minute Jan Mlakar 7,5

Postigao gol odluke i to je dovoljno da postane igračem utakmice. Slovenac se našao na pravom mjestu u posljednjem prekidu za goste, spremio glavom u mrežu loptu dodanu od Ljubičića. Zato je i ušao u igru, dugo se čekao njegov pogodak i sada ga je postigao u najvažnijem trenutku za sebe i klub

Josip Elez 6

Dosta posla u obrani, dvaput je u posljednji trenutak blokirao udarce Drmića i Pavičića u prvom poluvremenu. Nije puno sudjelovao u igri prema naprijed, nešto je pokušavao dugim loptama, ali nije ih bilo puno. Pomogao je da se zatvori Drmić, ali probleme mu je stvarao Vučkić. Na sreću, na vratima je Hajduk imao Kalinića da spasi sve propuste obrane

Gergo Lovrencsics 6,5

Iskusni Mađar je imao zadatak da ide u završnicu, došao je u prvu Hajdukovu prigodu na otvaranju utakmice, ali kako je vrijeme odmicalo više je razmišljao o obrani. Imao je dosta posla s Ampemom, većinom ga je odradio dobro, na iskustvo

Marco Fossati 6

Talijan je koristio ono što najbolje zna, taktičko postavljanje, ali s loptom se nije previše družio, Igrao je blizu obrane, dosta plitko da pomogne stoperima. Stoga je bio daleko od napada u situacijama kada je Hajduk imao prilika otvoriti kontranapade. Znamo da se muči s formom i fizičkom spremom, ali je izdržao utakmicu do kraja koristeći iskustvo i taktičku obučenost

Filip Krovinović 7

Nije dugo igrao pa je imao problema s praćenjem ritma Rijekinih veznjaka, znao je i izgubiti pokoju loptu. Ali, našao se nekoliko puta na pravom mjestu, najprije u akciji za prvi gol kada je pričekao dolazak Melnjaka i stvorio višak na lijevoj strani. Potom kod drugog gola kada je njegova lopta udarila u ruku Ampema iz čega je došlo do kaznenog udarca i izjednačenja. Najaktivniji je bio u toj završnici utakmice kada je Hajduk režirao veliki preokret

Od 97. minute Ivan Ćalušić

Premalo igrao za ocjenu

Dario Melnjak 6.5

Mučio se u prvom dijelu s Tomečakom, mučio se u nastavku s Ampemom i Murićem, ali je uglavnom posao odradio solidno. Malo je dolazio u napad, ali kada je stigao u kazneni prostor upisao je asistenciju za prvi gol Livaje.

Emir Sahiti 5,5

Dosta trke u prvom dijelu na poziciji iza napadača, ali malo je od te trke bilo koristi. U situacijama kada je Hajduk mogao iz tranzicije nešto više napraviti često je griješio s kretnjama i posjedom lopte. Zamijenjen na poluvremenu, očito nije odradio ono što je trener od njega očekivao

Od 46. minute Jani Atanasov 6

Ušao da bi učvrstio sredinu terena, da bi popunio prostor ispred Fossatija. Nije previše sudjelovao u igri s loptom, ali kako je Hajduk u završnici tražio preokret podigao se prema naprijed i nekoliko minuta dobro držao pritisak na polovici Rijeke

Stipe Biuk 5,5

Trudio se u prvom dijelu naći prostor za bijeg i dribling, ali malo ga je bilo pored dobre obrane Rijeke. Nekoliko puta izgubio loptu od fizički snažnijih Riječana, nije se mogao nositi s njima. U obrani je nedovoljno pomagao Melnjaku pa je Tomečak često imao mjesta i prostora da zaprijeti

Od 46. minute Marin Ljubičić 7

Pamtit će se odlična reakcija kod trećeg gola, glavom je asistirao Mlakaru za pobjedu i to je velika stvar za mladog napadača. Malo prije toga je odlično istrčao kontru i nesebično potražio Mlakara ispred kojeg je Abass nakratko spasio domaće. Ostatak minuta odradio poslovično marljivo, uvijek s maksimalnim gasom

Marko Livaja 7,5

Opet je pokazao klasu, premda ga je Galović dobro čuvao sve do pred kraj prvog dijela. Pobjegao mu je jednom i majstorski doveo Hajduk u vodstvo. Kao po običaju tražio je loptu na svim dijelovima terena, pokušavao vući Hajduk prema naprijed. Siguran s bijele točke, sudjelovao u akciji kod trećeg gola tako da je opet odradio ono što radi cijelu sezonu.