Nel Pavletic/PIXSELL

OCJENE – Dinamo: Najbolja i najozbiljnija partija za kraj, reprezentativci u sjajnoj formi stižu u Katar!

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 13.11.22. | 20:10

Dinamo je pobijedio Rijeku 7:2 na Rujevici, u momčadi Ante Čačića bilo je puno dobrih pojedinaca

Evo kako smo ocijenili Dinamove nogometaše, slažete li se?

Dominik LivakovićVratar
<p>Obranio je težak udarac Hodže u prvom dijelu, nastavio braniti u tom ritmu i do kraja utakmice, imao dvije-tri vrhunske intervencije i u nastavku. Kod golova domaćina bio je nemoćan. Sad je već u kontinuitetu u pravoj formi, takav dolazi i na okupljanje reprezentacije, ako se po jutru dan poznaje, bit će u Kataru jaka karika Dalićeve momčadi.</p>
Ocjena
7.5
Stefan RistovskiObrana
<p>Siguran u obrambenim zadacima, tek ga je na kraju izvrtio Vrančić za 7:2. Rijeka je ostavljala puno prostora pa je dosta išao i naprijed, priključivao se u prvom dijelu napadu i pomagao Špikiću, koji je tako mogao biti opasniji, bliži golu. Nije se puno potrošio, a odigrao je vrlo dobru partiju.</p>
Ocjena
7
Josip ŠutaloObrana
<p>Ovaj put besprijekoran u obrani, bez ijedne pogreške i krivog koraka. U prvom dijelu spriječio pogodak odbivši loptu glavom na putu prema vratima, a kako li je tek elegantno uzeo loptu Obregonu. U nastavku je sjajnu partiju okrunio i pogotkom, zabio je, ne kao stoper, već kao pravi golgeter.</p>
Ocjena
8
Dino PerićObrana
<p>Manje uvjerljiv od Šutala, ali još uvijek dovoljno za visoko ocjenu. Možda je ostao malo u raskoraku kod pogotka domaćina, ostao kratak u skoku, iako, nisu Lunettu zaustavili niti suigrači. Siguran na lopti, bez dodatnih zamjerki.</p>
Ocjena
7
Robert LjubičićVezni red
<p>Od prve je minute bio agresivan, stalno u presingu, presjekao neke lopte iz kojih su se rađali opasni Dinamovi napadi. Bio dosta ofenzivan, bliže suparničkom nego svom šesnaestercu pa su Riječani baš preko njegove strane stvorili neke prilike. Imao je i priliku za pogodak, nije dobro pucao. No, opet standardno dobar.</p>
Ocjena
7
Dario ŠpikićNapad
<p>Igrao do 45. minute. Puno je toga napravio u jednom poluvremenu. Osim što je sjajno, hladnokrvno zabio i nesebično asistirao Oršiću, Špikić je bio stalno opasan, a sudjelovao je i defenzivi, bio vrlo učinkovit. Da je ostao na terenu, možda bismo vidjeli i njegovu najbolju predstavu ove sezone.</p>
Ocjena
7.5
Josip MišićVezni red
<p>Pucao je kod prvog gola, Smolčić je skrenuo loptu u mrežu, držao sredinu terena, suvereno komandirao Dinamovom igrom. U tom dijelu gotovo savršena utakmica, pokvario ju je potezima kod svojih vrata. U prvom dijelu mu je pobjegao Hodža, spasio ga Livaković, a onda je baš on dodao Vrančiću za drugi gol Riječana. Nevažno za rezultat, ali nešto niža ocjena.</p>
Ocjena
7
Luka IvanušecVezni red
<p>Igrao do 75. minute. Kao da mu je to što nije pozvan za Katar skinulo određeni pritisak s leša, djelovao je nekako 'lagano'. Rastrčan, prisutan, dosta s loptom, proigravao je suigrače. Tek malo nedorečen u završnici, ali, bilo je drugih koji su zabijali.</p>
Ocjena
7
Mislav OršićNapad
<p>Igrao do 60. minute. Kao da je tempirao formu za Svjetsko prvenstvo. U zadnje ga vrijeme nije išlo, nije zabio još od 14. rujna i San Sira, bio u svojevrsnoj krizi. Međutim, na Rujevici je odigrao fantastičnih sat vremena, zabio je dva gola, jednom asistirao, napravio još puno toga pred golom Riječana. A onaj prvi gol, u njegom stilu, s njegove pozicije, dugo nije tako zabio!</p>
Ocjena
8
Bruno PetkovićNapad
<p>Igrao do 60. minute. Odradio je svoje, pokupio lopte, zadržao ih, odigravao, bilo je vremena i za guranje kroz noge i slične ekshibicije. Stao je njegov golgeteski niz, ali forma je postojana, odigrao je uspješno čitavu polusezonu.</p>
Ocjena
7
Josip DrmićNapad
<p>Igrao do 72. minute. Opet mu je poništen gol, no, bio je raspoložen kao asistent. Dodavanje za Špikića bilo je remek-djelo, a imao je prste i u četvrtom pogotku, opet je dodao Špikiću, koji je proigrao Oršića.</p>
Ocjena
7.5
Luka MenaloNapad
<p>Igrao od 46. minute umjesto Špikića. Dugo ga nije bilo, ali nije zaboravio igrati, nekoliko puta je opasno priprijetio.</p>
Ocjena
7
Marko BulatVezni red
<p>Igrao od 60. minute umjesto Oršića. I on polako ulazi u formi, odigrao je dobro svoju dionicu, na proljeće ga očekujemo kao punopravnog kandidata za sastav.</p>
Ocjena
7
Martin BaturinaVezni red
<p>Igrao od 60. minute umjesto Petkovića. Bio je upitan za utakmicu, ali dobio je pola sata. I bio dobar, istaknuo se s nekoliko zanimljivih poteza i rješenja.</p>
Ocjena
7
Mahir EmreliNapad
<p>Igrao od 72. minute umjesto Drmića. Da mu je uvijek igrati na Rujevici! Proljetos je zabio važan gol u borbi za naslov, sad čak dva, jedan ljepši od drugoga. Probudio se da na samom kraju polusezone.</p>