Reuters/Molly Darlington

Nova dva gola Haalanda, rekord De Bruynea

Vrijeme Čitanja: 2min | sub. 22.10.22. | 18:10

Poseban je bio prvi Norvežaninov pogodak, na asistenciju vratara Edersona

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su osmu prvenstvenu pobjedu u sezoni nakon što su u 13. kolu Premier lige, pred svojim navijačima, svladali Brighton 3:1.

Opet je prvo ime Cityja bio norveški napadač Erling Haaland koji je postigao prva dva pogotka na utakmici. Prvo mu je u 22. minuti asistirao vratar Ederson, nakon čega je Haaland srušio sve pred sobom i zabio za 1:0. U 43. minuti je realizirao kazneni udarac za 2:0 čime je došao do 17. prvenstvenog pogotka u sezoni.

Bio je to Haalandov pogodak u sedmoj uzastopnoj utakmici na domaćem terenu u svim natjecanjima, zadnjem je to uspjelo Kunu Agüeru 2018.

Neizvjesnost u utakmicu na kratko je vraćena u 53. minuti kada je Trossard smanjio na 1:2, ali sve je riješeno u 75. minuti. Tada je Kevin de Bruyne postavio konačnih 3:1. Od svog debija u rujnu 2015. belgijski je reprezentativac je postigao više golova udarcima izvan kaznenog prostora (24) od bilo kojeg drugog igrača.

Uz utakmicu više Manchester City je došao vodećem Arsenalu na jedan bod minusa.

Everton je na svom Goodisonu pobijedio Crystal Palace 3:0 te je skočio na 11. mjesto ljestvice, a jedno mjesto iza sebe je pogurao baš subotnjeg suparnika. Strijelci su za klub iz Liverpoola bili Calvert-Lwein, Gordon i McNeil.