Pogodak Danfe za 1:0 (Screenshot)

Momčad Goce Sedloskog nadomak nadmetanja s Dinamom (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 06.07.22. | 07:38

Nogometaši Shkupija bili su uvjerljivi u prvom susretu prvog pretkola Lige prvaka te su kao domaćini na stadionu Toše Proeskog u Skopju s 3-0, svladali Lincoln Red Imps, predstavnika Gibraltara.

Podsjetimo kako će ukupni pobjednik ovog nadmetanja u drugom pretkolu Lige prvaka igrati protiv hrvatskog prvaka, zagrebačkog Dinama.

U 11. minuti Shkupi je poveo golom Senegalca Danfe. Pogodak nakon nekoliko lažnjaka pogledajte OVDJE.

U 28. minuti na 2-0 je povećao Nigerijac Adetunji. Majtorskii pogodak pogledajte OVDJE.

U 62. minuti je domaći sastav zabio i treći gol, odnosno, autogol je potpisao Chipolina. Autogol pogledajte OVDJE.

Momčadi su igrale u sljedećim postavama - Shkupi: Naumovski - Brdarovski, Faustin, Margvelašvili, Sheji - Putita, Hamidi (od 89‘ Georgiev), Alvarez - Cephas (od 59‘ Bajrami), Adetunji, Danfa (od 76‘ Zlatkov)

Lincoln RI: Coleing - Wiseman, Chipolina (od 76‘ Ronan), Lopes, Britto - Juampe (od 46‘ Torrilla), Rosa (od 65‘ Gomez), Yahaya - Walker, Pena (od 78‘ Casciaro), Nano

Domaćima je u 54. minuti isključen gruzijski stoper Margelašvili (druga javna opomena), ali nije se pretjerano osjetilo...

U drugom pretkolu Dinamo će prvo 19. srpnja biti domaćin boljem iz ovog susreta, dok se uzvrat igra tjedan dana kasnije.

Liga prvaka, 1. pretkolo (prve utakmice)

Utorak, 5. srpnja

Pjunik (Arm) - Cluj (Rum) 0:0

Malmö (Šve) - Vikingur Reykjavik (Isl) 3:2 (Olsson 16, Toivonen 42, Birmančević 84 / Ingason 38, Gudjonsson 90+3)

Ludogorec (Bug) - Sutjeska Nikšić (CG) 2:0 (Santana 74, Tisssera 90+1)

Balkani (Kos) - Žalgiris (Lit) 1:1 (Gripshi 15 / Buff 25)

The New Saints (Wal) - Linfield (SjIr) 1:0 (Brobbel 57)

Lech Poznan (Polj) - Qarabag (Aze) 1:0 (Ishak 41)

Shamrock Rovers (Irs) - Hibernians (Mal) 3:0 (Finn 25, Watts 40, Gaffney 78)

Shkupi (SjM) - Lincoln Red Imps (Gib) 3:0 (Danfa 11, Adetunji 28, Wiseman 62-ag)