Marko Lukunic/PIXSELL

Mladi Modri bez prave prilike, bivši napadač Zvezde zapečatio uvjerljiv trijumf Rossonera (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 2min | sri. 14.09.22. | 16:31

Momčad Ivice Senzena previše je kiksala u obrani

Predigra je pripala Rossonerima! U 2. kolu Uefine Lige mladih, u sportskom centru Vismara, Milan je nadvisio Dinamo 3:0 i preuzeo vrh ljestvice skupine E, s obzirom da su u nadmetanju završenom pola sata ranije Chelsea i RB Salzburg remizirali 1:1.

Milan se otpočetka nametnuo, a poveo je u 26. minuti; Traore je fakinski asistirao, preko zadnje linije gostiju, za strijelca, Gabrielea El Hilalija. Pogodak pogledajte OVDJE.

Napao je tada Dinamo, imao neke poluprilike, ali u 45. minuti polukontrra Rossonera, Cvetko je ostao (pre)kratak, a Chaka Traore prihvatio dubinsku loptu,  pucao u bliži kut Pršlje i pogodio za 2:0. Pogodak pogledajte OVDJE.

Na poluvremenu je Ivica Senzen napravio tri zamjene, uveo ofenzivca Vrbančića (zbog ozljede propustio Ramljakov turnir) umjesto defenzivca Čaića, osvježio i oba boka. Krenuli su gosti po izjednačenje, domaći prijetili iz kontri.

Nakon sat vremena mijenjao je i trener domaćih Ignazio Abate, prvo dva, pa još dva igrača, imao je posla vratar Dinama Luka Pršlja u nekoliko navrata. U 74. minuti trener Modrih je napravio dvije posljednje izmjene, ušao je bivši kapetan kadeta Rossonera Matteo Tonon, umjesto Marka Brkljače.

Imao je uskoro priliku Marko Lazetić, koji je u siječnju kupljen od Crvene zvezde za 4 milijuna eura, Pršlja je obranio njegov udarac.

Međutim, u trećoj minuti sudačke nadoknade Lazetić je pobjegao Katiniću, koji je krivo procijenio dugu loptu vratara domaćih, stigao mu je stoper Dinama u blok, no udarac 18-godišnjeg srpskog napadača kroz noge odsjeo je neobranjivo u Pršljinu kutu za konačnih 3:0. Pogodak pogledajte OVDJE.

Za Dinamo su nastupili (4-1-4-1): Pršlja – Gubijan, Katinić, Živković, Cvetko (od 46. Ruškovački) – Čaić (od 46. Vrbančić) – Topić (od 46. Šakota), Brkljača (od 74. Tonon), Lukanić, Rukavina – Krdžalić (od 74. Čuljak). Trener: Ivica Senzen

Milan (4-3-3): Nava – Bozzolan, Paloschi, Coubis, Simić (od 61. Bakoune) – Zeroli, Pluvio (od 61. Gala), Eletu – Traore (od 67. Scotti), Longhi (od 67. Lazetić), El Hilali (od 89. Foglio). Trener: Ignazio Abate

Utakmicu su sudili Grci na čelu s Evangelosom Manouchosom.