REUTERS/Isabel Infantes

Mini kriza na Camp Nou: Barceloni samo bod, treću utakmicu zaredom ne znaju za gol

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 16.04.23. | 18:42

Prednost nad Realom i dalje je dvocifrena.

Bez pobjednika, ali i pogodaka, završila je utakmica 29. kola španjolske La Lige između nogometaša Getafea i Barcelone. Time Blaugrana i treću utakmicu u nizu nije postigla pogodak. Nakon domaćeg poraza 0:4 u Copa del Rey od madridskog Reala, prije ovog susreta je još remizirala bez pogodaka na svom Camp Nou protiv Girone.

Većinu utakmice Barcelona je napadala, pogotovo u prvom poluvremenu, no čvrsti domaći obrambeni blok nije uspjela probiti. Djelomično je Barcelona pojačala s napadima u završnici susreta, ali dalekometni pokušaji Raphinhe i Gavija nisu pronašli cilj. Na kraju je mogla biti kažnjena, ali je u 87. minuti domaći napadač Borja Mayoral pucao pored vrata.

Getafe je time osvojio veliki bod u svojoj borbi ne bi li i dalje ostao u eliti. Trenutačno su na 15. mjestu prvenstvene ljestvice, ali imaju samo četiri boda više od zone koja vodi u niži rang. Barcelona je i dalje uvjerljivo prva te ima 11 bodova više od madridskog Reala.