REUTERS/Aziz Karimov

Mahir Emreli zabio golčinu u pobjedi Azerbajdžana (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 13.06.22. | 19:51

Prva pobjeda za azijsku državu u ovosezonskoj Ligi nacija.

U ranijem terminu danas su odigrane dvije utakmice u grupi 3 treće divizije Lige nacije. Kazahstan je u ranijem terminu s 2:1 nadvisio Slovačku 2:1 i učvrstio svoje mjesto na vrhu skupine, s četiri boda prednosti upravo nad Slovačkom koju je pobijedio i prije tjedan dana u Trnavi. Golove za Kazahstan zabili su Jan Vorogovskij u 18. i Elhan Astanov u 39.Slovaci su smanjili zaostatak u 51. minuti, a strijelac je bio Matuš Bero. Gosti su utakmicu završili s desetoricom igrača, jer je u 87. minuti isključen Ondrej Duda zbog grubog prekršaja.

Kazahstan pobjedom u idućem kolu protiv Bjelorusije (rujan) može izboriti B diviziju natjecanja.

Nama je svakako bila zanimljivija druga utakmica u skupini u kojoj je Azerbajdžan svladao Bjelorusiju s 2:0 u Bakuu. Junak dvoboja bio je Dinamov napadač Mahir Emreli koji je u igru ušao u 59., u 76. je zabio sjajan pogodak za 1:0 vodstvo svoje momčadi, a u sudačkoj nadoknadi asistirao je Šejajevu za konačnih 2:0.

Gol i asistenciju Emrelija možete pogledati OVDJE.

Ponudu za ostale utakmice Lige nacija možete pronaći OVDJE.