Sanjin Strukic/PIXSELL

Ludnica na kraju 2.HNL: Poznat posljednji putnik u treću ligu!

Vrijeme Čitanja: 1min | sub. 28.05.22. | 20:14

Dok jedna momčad tuguje, čak šest slavi!

Dok smo osvajača 2.HNL znali od ranije (Varaždin), kao i četiri putnika u treći rang - Opatija, Osijek 2, Sesvete i Dinamo 2 (Zagrepčani su sezonu završili na sedmom mjestu, ali zbog novih propisa HNS-a više se ne smiju natjecati u drugom rangu hrvatskog nogometa) - danas smo nakon dramatične završnice saznali i posljednjeg putnika u niži rang.

To je Croatia iz Zmijavaca koja je s 1:0 izgubila od Cibalije u Vinkovcima, golom Filipa Jazvića u 76. minuti utakmice. Vinkovčani su tom pobjedom osigurali ostanak, kao i Orijent 1919 koji je s 3:0 pobijedio Opatiju (Edin Fatić 15', Ivan Durdov 32', 56'), Solin koji je slavio u Zaprešiću 1:0 (Antonio Kačunko 4'), Dugopolje koje je drugim pogotkom Ivana Brnića u 88. s 3:2 nadvisila Rudeš te BSK Bijelo Brdo koje je remiziralo kod Osijeka 1:1.

Ostanak je izborila i Dubrava unatoč domaćem 2:3 porazu od prvaka Varaždina. Momčad s istoka Zagreba vodila je 2:0 do 65. minute, no Varaždinci su u posljednjih 25 minuta zabili tri gola i pobjedom potvrdili povratak u 1.HNL.