Levante minimalnom pobjedom do gornjeg dijela ljestvice

Vrijeme Čitanja: 1min | pet. 22.11.19. | 22:57

Levante je upisao vrijednu pobjedu.

U prvoj utakmici 14. kola Primere manji klub iz Valencije, Levante, svladao je otočane s Mallorce koje gledaju s dvogledom rezultatom 2:1

Gol smo vidjeli u 52. minuti. Jorge Miramon potegnuo je po desnoj strani i dao dijagonalan centaršut u kazneni prostor. Odlično je glavom u padu loptu zahvatio 28-godišnji Roger Marti i poentirao za 1:0. Legendarni golman Pepe Reina ovdje je bio nemoćan.

U 65. minuti izjednačio je Daniel Rodriguez, nakon što je realizirao povratnu Joana Sastrea i iz blizine matirao Abirisketu.

No već u 73. se domaćini vraćaju u vodstvo. Odličnom dalekometnom bombom sa skoro 35 metara Ruben Rochina matira gostujućeg golmana. Nema sumnje da je udarac bio dobar, no ovo je ipak više golmanov gol.

Levante je sad deveti s 20 bodova, dok je Mallorca Ante Budimira koji ni danas nije bio strijelcem (te je zamijenjen u 82. minuti) na 16. mjestu.