REUTERS/Eric Gaillard

Lech slavio bez hrvatskog stopera, Gruzijci izveli senzaciju protiv FCSB-a

Vrijeme Čitanja: 2min | čet. 21.07.22. | 19:58

Gigi Becali neće biti sretan

Težak poraz u ispadanju iz kvalifikacija za Ligu prvaka poljski prvak popravio je u prvoj utakmici kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Stradali su u Poljskoj danas Dinamo Batumi s 5:0 koliko je slavila momčad Lecha u kojoj nije bilo hrvatskog stopera Antonia Milića. Nekadašnji hajdukovac izostao je u ovoj pobjedi zbog ozljede.

U kvalifikacijama za Ligu prvaka slavili su u prvoj utakmici s 1:0, a onda ih je Qarabag deklasirao s 5:1. Čini se s obzirom na rezultat protiv gruzijskog predstavnika da bi im ovo natjecanje bolje leži. Zabijali su danas redom Skoras (10', 33'), Amaral (24', 66') i pred kraj utakmice Ishak (90+4').

Dok je jedan gruzijski predstavnik teško stradao drugi je priredio malu senzaciju na domaćem terenu. Saburtalo Tbilisi ugostio je rumunjski FCSB čiji gazda Gigi Becali sigurno neće biti sretan. Momčad za koju igra Benedik Mioč slavila je s 1:0, a strijelac je bio Nonikashvili (41') kojeg je zamijenio u 80. minuti baš hrvatski nogometaš. U ovom susretu zaigrao je još jedan Hrvat, ali praženoj. Od 69. minute igrao je bivši napadač Inter Zaprešića Ivan Mamut.

Spomenimo još i nastup Stipe Perice u pobjedi Maccabi Tel Aviva protiv Zira. Perica je ušao u igru u 66. minuti umjesto dvostrukog strijelca Jovanovića (22', 54'), a njegova momčad je slavila s 3:0.