Krenula era nakon Zekića: Slaven u prvoj pripremnoj utakmici izgubio 3-1 od šestoligaša

Vrijeme Čitanja: 2min | pon. 26.06.23. | 09:04

Farmaceuti se, blago rečeno, nisu proslavili u prvoj pripremnoj utakmici.

Nogometaši Slaven Belupa poraženi su prijateljskoj utakmici igranoj u Ludbreškom Sigecu povodom 90. rođendana tamošnje Mladosti. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 3-1 za domaćina, tako da su, osim proslave godišnjice, mogli slaviti i veliku pobjedu protiv jednog od najboljih klubova u Hrvatskoj. Farmaceuti su zaigrali u respektabilnom sastavu, a loše izdanje u prvoj pripremnoj utakmici nije najbolji početak mandata Ricarda Moniza na klupi, pogotovo ako znamo da Mladost igra u Prvoj županijskoj ligi, odnosno u šestom razredu hrvatskog klupskog nogometa.

Što se tiče same utakmice, Mladost je na poluvremenu imala dva gola prednosti. Golove su postigli Grgec i Tropšek. U 52. minuti Brlek je zabio za 3:0, dok je počasni pogodak za Slaven zabio Bošnjak pet minuta prije kraja susreta.

Za Slaven Belupo su igrali: Sušak - Boras, Hlevnjak, Martinaga, Tepšić - Marina, Mioč, Herceg - Šakota, Manaj, Hoxha.

Još su igrali: Marković, Ganžulić, Eškinja, Krušlin, Riđan, Talys, Mihalić, Mrdaković, Mendelski, Mađaric, Žuškin, Bošnjak. Trener: Ricardo Moniz.

Za Mladost su igrali: Jališić, Vuković, Havaić, Jendrić, Junior, Richard, Giovani, Brlek, Grgec, Vukina, Luaw.

Još su igrali: Šafarek, Čić, Grabrovec Matija, Grabrovec Mario, Tropšek. Trener: Goran Turel.

Što se nastavka priprema tiče, do odlaska na slovensku Roglu, Slaven Belupo će u srijedu, 28. lipnja, snage odmjeriti i s rumunjskim Dinamom iz Bukurešta. Susret će se igrati u slovenskim Stojnicama s početkom u 17:30. U Sloveniji će Koprivničani odigrati tri prijateljska susreta. U Celju 2. srpnja s istoimenim domaćinom, s Mornarom iz Bara četiri dana kasnije na Rogli, a protivnik s kojim će se igrati 10.7. bit će određen naknadno.

Slaven će ‘generalku’ uoči starta prvenstva igrati u petak, 14.7., na Rujevici protiv Rijeke. (I.M.)