Marko Lukunić/Pixsell

KRAJ Lokomotiva – Dinamo 1:2, Aliyu zabio iz prvog udarca na gol, Ivanušec izjednačio. Džoker s klupe donio preokret, Lokomotivi poništen gol u 95.!

Vrijeme Čitanja: 4min | sub. 08.04.23. | 16:23

Modri protiv Lokomotive u Bišćanovom debiju s Ivanušecom i Drmićem

U 17:05 u Kranjčevićevoj je počela utakmica Lokomotive i Dinama. Na klupi Modrih prvi je put Igor Bišćan, koji je prilikom predstavljanja dobio veliki pljesak tribina. Gužve oko stadiona u Kranjčevićevoj počele su već sat i pol prije utakmice, redovi za ulaznice na blagajnama bili su dugački, kafići u okolici stadiona bili su prepuni. Tribine su već dobro popunjene, pogotovo glavna, zapadna, a dio gledatelja još uvijek je izvan stadiona, ulazit će sigurno još neko vrijeme na tribine.

Igor Bišćan nije iznenadio sastavom, istrčao je sa svojom trenutno najboljom postavom, s Ljubičićem u veznom redu, s oporavljenima Ivanušecom i Drmićem. Silvijo Čabraja posegnuo je za već poznatim receptom protiv Dinama, Aliyu je u špici, Kulenović na klupi.

Velika šansa! Odmah u prvom napadu opasnost za 'lokose'. Kalaica je vraćao loptu Čavlini, Drmić ju je presjekao, htio zaobići Čavlinu, ali je Lokomotivin golman bio spretniji. U idućoj akciji nova velika šansa. Perković je probio lijevi bok, ubacio oštro na peterac, ispred Špikića uklizao je Milićević i izbacio u korner. Furiozan početak Modrih.

No, nakon tih prvih nekoliko odličnih minuta Dinamo je usporio, stao, gledamo ravnopravnu utakmicu. Sad je ipak Dinamo bio opasan, Ristovski je ubacio na sedam-osam metara, Ivanušec je htio uklizati, ali Čavlina je bio brži.

Glavna tribina u Kranjčevićevoj je puna, neki čak i stoje, a još uvijek, iako je 15. minuta utakmice, ljudi ulaze na stadion.

Špikić je bio u akciji, pucao je s desetak metara, ali Lokomotivina obrana blokirala je udarac. Nakon kornera, glavom je pucao Dino Perić, preko gola. Prošlo je 17 minuta utakmice.

Malo zatišje u Kranjčevićevoj prekinuo je Josip Mišić u 27.minuti dalekometnim udarcem, s 30 metara preko gola.

U 31. minuti pokušaj Ivanušeca s 18 metara. Opet blok, opet korner. Prije toga je Drmić bio u prilici, izborio se za loptu na rubu šesnaesterca, ali nije imao snage za završnicu.

GOOOL! Lokomotiva je povela iz prvog udarca na gol. Malo su toga pred Livakovićem dosad napravili domaćini. Marić je ubacio s lijeve strane, Aliyu je bio spretan i glavom, zaprvo tjemenom, lukavo svladao Livakovića.

Dvoboj Kalaice i Spikića u šesnaestercu, kontakt je postojao, Špikić se uhvatio za petu. Međutim, za Pajača i VAR sobu ipak nedovoljno.

Opet prilika za Dinamo! Baturina je ubacio iz kornera, Perić pucao glavom, malo pokraj vratnice.

KRAJ prvog poluvremena, Lokomotiva ima prednost.

Počelo je drugo poluvrijeme. I dobili smo službeni podatak, na stadionu u Kranjčevićevoj nalazi se 3961 gledatelj. Međutim, gledatelja je sigurno više, čuli smo od svjedoka da se pokvario jedan od brojača na zapadnoj tribini i ljudi su ulazili bez skeniranja ulaznica.

Čabraja je prvi mijenjao, na poluvremenu je u svlačionici ostao Milićević, ušao je Žilinski.

GOOOL! Izjednačio je Dinamo. Motali su se Modri po šesnaestercu, na kraju je Drmić dodao Ivanušecu, on okrenuo Mersinaja i sjajno pogodio pod gredu s nekoliko metara.

Probudila se publika, Dinamo ima gromoglasnu podršku obje tribine u Kranjčevićevoj. Ori se: 'Hoćemo pobjedu!'

Kakav promašaj Šutala i obrana Čavline! Ivanušec je ubacio pred gol, Šutalo je bio sam, pucao glavom, Čavlina je sjajno obranio. Šutalo je u padu reagirao na odbijanac, pucao je preko gola.

Nove promjene u Lokomotivi, ušli su Kulenović i Pivarić umjesto Aliyua i Smakaja.

Što je sad promašio Kačavenda! Nakon nekoliko odbijanaca dobio je loptu na šest-sedam metara od gola, bio je sam, pucao, ali pokraj gola. Uhvatio se za glavu, svjestan što je promašio.

Mijenja u Bišćan, ui 72. minuti. Umjesto Baturine i Špikića, ušli su Bulat i Menalo.

GOOOL! Dinamo vodi. Upravo je dvojac koji je ušao s klupe donio preokret. Bulat je izveo slobodan udarac, Čavlina je odbio loptu, natrčao je Menalo i efektno od grede pogodio za 1:2.

Izašao je Ivanušec uz pljesak i ovacije s tribina, ušao je, napokon, Gabriel Rukavina.

Velika šansa za Lokomotivu! Šotiček je u nadoknadi dobro pucao, Livaković izvadio iz kuta. Na odbijancu je bio Tuci, pucao visoko preko gola.

Umjesto Drmića ušao je junior Fran Topić.

GOOL! Ne, nije! Lokomotiva je zabila nakon kornera, veselila se domaća klupa, ali zaleđe. Potvrdila ga je i VAR soba, nema gola.

KRAJ Dinamo je prekinuo negativan niz, Bišćan je slavio u svom debiju.

Lokomotiva - Dinamo 1:2

Zagreb. Stadion: Kranjčevićeva. Gledatelja: 3961. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina). Pomoćnici: Ivan Mihalj (Velika Gorica) i Jerko Črničić (Vrbovec). VAR: Duje Strukan (Split). AVAR: Alen Jakšić (Split).

Lokomotiva (4-2-3-1): Čavlina - Cipetić, Kalaica, Mersinaj, Milićević (od 46. Žilinski) - Marić, Smakaj (od 58. Pivarić) - Stojković (od 79. Tuci), Kačavenda, Goričan (od 71. Šotiček) - Aliyu (od 58. Kulenović). Trener: Silvijo Čabraja.

Dinamo (4-2-3-1): Livaković - Ristovski, J. Šutalo, Perić, Perković - Mišić, Ljubičić - Špikić (od 72. Menalo), Baturina (od 72. Bulat), Ivanušec (od 83. Rukavina)- Drmić (od 90. Topić). Trener: Igor Bišćan

Strijelci: 1:0 - Aliyu (35. Marić), 1:1 - Ivanušec (50., Drmić), 1:2 - Menalo (79.)

Žuti kartoni: Žilinski, Kačavenda (Lokomotiva); Drmić (Dinamo)