Kakva greška! Prvi gol Engleske trebao je biti poništen (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 18.11.18. | 20:08

Previd glavnog arbitra utakmice.

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je od Engleske u posljednjem kolu grupne faze Lige nacija rezultatom 2-1. Međutim, stvari su se mogle odviti kudikamo drugačije jer je Hrvatska imala vodstvo 1-0 nakon pogotka Andreja Kramarića sve do 78. minute.

Tada Gordi Albion dolazi do izjednačenja, ali ponovljena snimka otkrila je da je pogodak Jessea Lingarda trebao biti poništen. Prije samog postizanja pogotka, loptu je iz auta u igru ubacio Joe Gomeza koji je prilikom izvođenja ubačaja sa strane napravio 'prijestup', odnosno nogom je zagazio u teren preko aut-linije prilikom izvođenja tog prekida.

Glavni sudac utakmice Sidiropoulos, kao i njegovi pomoćnici, nisu vidjeli taj detalj te je Lingard zabio za izjednačenje, dok je Harry Kane u 85. minuti donio potpuni preokret Englezim i time ih lansirao u knock-out fazu Lige nacija jer su ovom pobjedom došli do vrha skupine 4.

Joe GomezJesse LingardEngleska nogometna reprezentacijaHrvatska nogometna reprezentacijaLiga nacijaAndrej Kramarić