Kakav slobodnjak: Bivši igrač Rijeke zabio sjajan prvijenac u Norveškoj (VIDEO)

Vrijeme Čitanja: 1min | pon. 04.10.21. | 17:25

Valerenga je na kraju slavila uvjerljivim rezultatom

Leonard Zuta, nekadašnji lijevi bek Rijeke, ovog je ljeta talijanski Lecce zamijenio sjeverom Europe. Potpisao je s norveškom Valerengom, za koju aktivno igra otkako je na Skandinavskom poluotoku dogovorio trogodišnju suradnju.

Reprezentativac Sjeverne Makedonije rođen u Švedskoj odigrao je svih 90 minuta u zadnjih sedam utakmica momčadi, a u posljednjoj stigao do svog prvog – pogotka. Valerenga je na domaćem terenu dočekala i s 3:0 porazila sastav Stromsgodseta. 29-godišnjak je bio autor trećeg gola na utakmici.

U 47. minuti, Zuta je na dvadesetak metara od gola dobio priliku izvesti slobodan udarac. I zabio. Snažno je naciljao i od grede pogodio desni kut protivničkih vrata.

Pogodak Zute pogledajte OVDJE.

Čovjek koji danas prema Transfermarktu vrijedi 400 tisuća eura za Rijeku je igrao od 2015. do 2019. u 139 utakmica u Hrvatskoj zabio je dva pogotka i dodao osam asistencija. Dosad je u dresu sjevernomakedonske reprezentacije skupio ukupno 15 nastupa.