Jupiler liga: Domaćini neumoljivi, Anderlecht na vrhu

Vrijeme Čitanja: 1min | ned. 24.08.14. | 22:18

Tri utakmice, tri domaće pobjede. To je rezime utakmica belgijske lige igranih u nedjelju.

Anderlecht se novom pobjedom odvojio na vrhu prvenstvene tablice. Nakon 5 odigranih kola aktualni prvaci imaju 13 bodova, a za novi trokorak u utakmici protiv Beverena bio je dovoljan pogodak Kabaselea u 55. minuti. U redovima gostiju Vukušić je igrao do 73. minute, a Čale je cijelu utakmicu pogledao s klupe.

Do pobjede je došao Mechelen i to preokretom u utakmici protiv Club Bruggea. Gosti su preko Simonsa poveli u 10. minuti, a onda su Veselinović (25.), Cordaro (50.) i Claes donijeli slavlje domaćim navijačima.

Prvu prvenstvenu pobjedu ostvario je Cercle Brugge. 'Žrtva' je bio Lokeren, a junak Kabananga koji je u 26. minuti postigao jedini pogodak na utakmici. Stipe Bačelić-Grgić je za pobjedničku momčad igrao do 63. minute.

PRO LEAGUE – 5. KOLO

Petak:

Genk – Gent 3:2 (Cisse 18', Mboyo 29', Okriashvili 67'/ Dejaegere 31', Milićević 34')