Jolly se priključio Cedeviti u polufinalu, Zagreb pružio dobar otpor

Vrijeme Čitanja: 1min | sri. 15.02.17. | 23:06

Košarkaši šibenskog Jollyja, drugi su izborili plasman u polufinale Kupa Krešimira Ćosića.

U drugom današnjem četvrtfinalnom okršaju završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića, Jolly je pred domaćim navijačima u Šibeniku slavio protiv Zagreba sa 83:76. Gosti su pružili odličan otpor u prve dvije četvrtine. Prvu dionicu su 'Mravi' dobili sa 30:25, na krilima raspoloženog Junakovića, koji je u prvoj četvrtini zabio 11 poena. Odlično su krenuli i u drugu, u 14. minuti dolaze do 30:38 i imali su priliku pobjeći na dvoznamenkastu prednost, ali Jolly se polako vraća u susret i do poluvremena stiže na četiri razlike, 44:48.

U nastavku utakmice Zagreb više nije uspio zadržati isti nivo igre, razigrala se i vodeća momčad domaćeg prvenstva i uoči zadnje dionice imaju minimalnu prednost, 62:61. Četiri minute prije kraja, Jolly je vodio 76:71, zagrebačka momčad dolazi do 76:73, ali to je bilo sve. Pobjeda na Baldekinu ipak odlazi za Jolly, koji je tako osigurao prolaz u polufinale Kupa. Tamo čeka pobjednika sutrašnjeg susreta između Šibenika i Cibone.